Zamierzasz opublikować artykuł w Cell Press?

To wspaniały moment dla każdego, kto robi karierę naukową. Po latach ciężkiej pracy zawsze satysfakcjonujące jest opublikowanie wyników w prestiżowym czasopiśmie naukowym.

W tym momencie prawdopodobnie zauważyłeś, że musisz stworzyć abstrakt graficzny dla Cell Press, prawda? Czasami nie jest to łatwe zadanie dla naukowców. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia o projektowaniu, kompozycji obrazu i aranżacji.

Aby ci w tym pomóc, stworzyliśmy dla ciebie ten samouczek, łączący informacje z wytycznych Cell Press i wskazówki dotyczące projektowania od Zwróć uwagę na wykres.

Dlaczego w ogóle potrzebuję abstrakcji graficznej?

Cell Press definiuje abstrakcję graficzną jako "jednopanelowy obraz, który ma dać czytelnikom natychmiastowe zrozumienie przesłania artykułu". Jego celem jest zachęcanie do przeglądania i promowanie interdyscyplinarnych badań naukowych. Ponadto pomaga czytelnikom szybko zidentyfikować, które artykuły są najbardziej odpowiednie dla ich zainteresowań badawczych.

Streszczenie graficzne to wizualna reprezentacja głównego punktu pracy. Pozwala czytelnikowi zobaczyć na pierwszy rzut oka podsumowanie pracy, a następnie zdecydować się na jej przeczytanie - lub nie. W świecie, w którym nikt nie ma czasu do stracenia, a ponadto dostępny jest półksiężycowy ocean informacji, musisz być asertywny i atrakcyjny, aby dotrzeć do odbiorców.

Spójrz na ten przykład abstrakt graficzny stworzony przez użytkownika mind the graph w artykule na temat choroby Alzheimera:

Piękne i pouczające, prawda? Aby zobaczyć więcej liczb użytkowników stworzonych przy użyciu platformy Mind the Graph, sprawdź nasze artykuły na blogu Mind the Graph Experience Blog.

W artykułach na blogu Mind the Graph Experience Blog gromadzimy wiele rysunków z opublikowanych artykułów, z krótkim wyjaśnieniem głównej idei rysunku.

Kliknij tutaj, aby rozpocząć korzystanie z Mind the Graph, graficznego kreatora abstrakcji

Wytyczne dotyczące abstraktów graficznych Cell Press 

Krok pierwszy | Podstawowe wytyczne

 • Obraz musi mieć rozmiar 1200 pikseli kwadratowych przy 300 dpi w formacie pdf, jpeg lub tiff.
 • Identyfikacja wizualna: Zaleca się stosowanie kolorów, które są spójne z kolorami używanymi na stronie Cell Press i uzupełniają je. Mocno nasycone, podstawowe kolory mogą rozpraszać uwagę.
 • Czcionka: Arial, 12-16 punktów. Streszczenie graficzne jest tworem wizualnym, więc NIE używaj zbyt dużo tekstu, tylko to, co konieczne. Używaj niewielu słów i zalecanego rozmiaru, ponieważ mniejsze czcionki nie będzie kwalifikować się online.
 • Streszczenie graficzne musi różnić się od innych diagramów w artykule.

Na Zwróć uwagę na wykres Możesz ustawić płótno 1200 × 1200 i pobrać je w rozdzielczości 300 dpi w formacie pdf. Dzięki temu możesz stworzyć cały abstrakt graficzny za pomocą wykresu. To dobry pomysł, aby zaoszczędzić czas i stworzyć bardzo profesjonalny abstrakt graficzny do swojej publikacji.

preview_162368 (1)

Krok drugi | Treść 

Skoncentruj się na nowych odkryciach - najważniejszych informacjach w artykule.

Ustal priorytety informacji i pamiętaj, że abstrakt graficzny ma na celu umożliwienie czytelnikom natychmiastowego zrozumienia przesłania artykułu.

Musisz informować podstawowe i przyciągać czytelnika, aby uzyskać więcej informacji.

 • Nie dołączaj elementów danych żadnego typu, cała zawartość powinna mieć formę graficzną.
 • Podkreśl nowe ustalenia z bieżącego artykułu i unikaj szczegółów z wcześniejszej literatury.
 • Unikaj włączania cech, które są bardziej spekulacyjne (chyba że spekulacyjny charakter można uwidocznić wizualnie).

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

preview_174520

 

Krok trzeci | Układ 

Ilustracje, zdjęcia, kolory i inne elementy wizualne są sprzymierzeńcem w ulepszaniu abstrakcji graficznej zarówno pod względem estetycznym, jak i poprzez Kierowanie uwagi czytelnika na główne punkty zainteresowania. Streszczenie graficzne opowiada historię. Możesz stworzyć przepływ, łącząc etapy procesu linią lub używając strzałek, aby wskazać czytelnikom następny krok.

 • Wyraźny początek i koniec, "czytanie" od góry do dołu lub od lewej do prawej.
 • Wizualne wskazanie kontekstu biologicznego przedstawionych wyników (lokalizacja subkomórkowa, typ tkanki lub komórki, gatunek),
  itd.)
 • Podkreśl jeden proces lub wyjaśnij jeden punkt
 • Brak rozpraszających i zagracających elementów
obraz (1)

Wszystkie ilustracje pochodzą z Mind the Graph mają wzór projektu, dzięki czemu można je mieszać i uzyskać harmonijną kreację. Wypróbuj różne kolory, czcionki i zmień rozmiar elementów, aby zobaczyć możliwe aranżacje. Możesz także przesłać fotografię lub obraz wykresu, aby uzupełnić abstrakcję graficzną.

Kliknij tutaj, aby rozpocząć korzystanie z Mind the Graph, graficznego kreatora abstrakcji

Chcesz zaoszczędzić czas? Zacznij od szablonów

Graficzne szablony abstrakcyjne można znaleźć na stronie mind the Graph. Dzięki temu nie musisz zaczynać od pustego płótna. Wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i wstaw swoją zawartość. Możesz także edytować rozmiar strony, aby dopasować ją do wytycznych dotyczących abstrakcji graficznej w prasie komórkowej, zmienić ilustracje i dostosować je w dowolny sposób.

Darmowi użytkownicy mogą wizualizować szablony, ale nie mogą ich edytować. Jeśli jesteś darmowym użytkownikiem, możesz użyć szablonu jako inspiracji do tworzenia lub Uaktualnij swój plan, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji Mind the Graph.

ilustracje naukowe do wykresów
logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony