Chystáte se publikovat článek v časopise Cell Press?

To je skvělý okamžik pro každého, kdo se věnuje vědecké kariéře. Po letech tvrdé práce je vždycky odměnou publikovat své výsledky v prestižním vědeckém časopise.

V tuto chvíli jste si pravděpodobně všimli, že potřebujete vytvořit grafický abstrakt pro Cell Press, že? Někdy to pro vědce není snadný úkol. Nejsme zvyklí přemýšlet o designu, kompozici obrázků a jejich uspořádání.

Abychom vám s tím pomohli, vytvořili jsme pro vás tento návod, který kombinuje informace z Pokynů pro tisk buněk a tipy pro návrh z publikace. Pozor na graf.

K čemu potřebuji grafický výtah?

Cell Press definuje grafickou abstrakci jako "jednopanelový obrázek, který má čtenářům okamžitě přiblížit hlavní myšlenku článku." Jejím záměrem je podporovat procházení, podporovat mezioborovou vědu. Kromě toho pomáhá čtenářům rychle identifikovat, které články jsou nejrelevantnější pro jejich výzkumné zájmy.

Grafický abstrakt je vizuální znázornění hlavní myšlenky vaší práce. Umožňuje čtenáři na první pohled vidět shrnutí vaší práce a poté se rozhodnout, zda si ji přečte - nebo ne.. Ve světě, kde nikdo nemá času nazbyt a kde je k dispozici půlměsíc informací, musíte být asertivní a atraktivní, abyste oslovili své publikum.

Podívejte se na tento příklad grafický abstrakt vytvořený uživatelem mind the graph v článku o Alzheimerově chorobě:

Krásné a poučné, že? Chcete-li se podívat na další čísla uživatelů vytvořená pomocí platformy Mind the Graph, podívejte se na naše články na blogu Mind the Graph Experience.

V článcích na blogu Mind the Graph Experience Blog shromažďujeme mnoho obrázků z publikovaných článků se stručným vysvětlením hlavní myšlenky obrázku.

Klikněte zde a začněte používat Mind the Graph, Graphical Abstract Maker

Pokyny pro grafické abstrakty Cell Press 

První krok | Základní pokyny

 • Obrázek musí mít velikost 1200 pixelů čtverečních při rozlišení 300 dpi ve formátu pdf, jpeg nebo tiff.
 • Vizuální identita: Doporučují používat barvy, které jsou v souladu s barvami používanými na webových stránkách Cell Press a doplňují je. Silně syté, primární barvy mohou působit rušivě.
 • Písmo: Použijte Arial, 12-16 bodů. Grafický abstrakt je vizuální výtvor, proto NEPOUŽÍVEJTE příliš mnoho textu, pouze nezbytný. Používejte málo slov a doporučenou velikost, protože menší písma budou online nezpůsobilé.
 • Grafický abstrakt se musí lišit od ostatních diagramů v práci.

Na adrese Pozor na graf můžete nastavit plátno 1200×1200 a stáhnout si ho v rozlišení 300 dpi ve formátu pdf. Takto jste schopni vytvořit celou grafickou abstrakci s použitím mysli grafu. Je to dobrý nápad, jak ušetřit čas a vytvořit velmi profesionální grafický abstrakt pro vaši publikaci.

náhled_162368 (1)

Druhý krok | Obsah 

Zaměřte se na nové poznatky - nejdůležitější informace vašeho článku.

Stanovte priority informací a mějte na paměti, že grafický abstrakt má čtenářům okamžitě přiblížit hlavní myšlenku článku.

Musíte informovat základní a přilákat čtenáře k dalším informacím.

 • Nezahrnujte datové položky jakéhokoli typu, veškerý obsah by měl být v grafické podobě.
 • Zdůrazněte nové poznatky z této práce a vyhněte se podrobnostem z předchozí literatury.
 • Vyhněte se zahrnutí prvků, které jsou spíše spekulativní (pokud není spekulativní povaha zřejmá vizuálně).

Více se o tom dočtete zde.

náhled_174520

 

Třetí krok | Uspořádání 

Ilustrace, fotografie, barvy a další vizuální prvky jsou spojencem, který vylepšuje grafickou abstrakci jak z estetického hlediska, tak i tím, že zaměřit pozornost čtenáře na hlavní body zájmu. Grafický abstrakt vypráví příběh. Tok můžete vytvořit tak, že jednotlivé kroky procesu spojíte čarou nebo pomocí šipek nasměrujete čtenáře k dalšímu kroku.

 • Jasný začátek a konec, čtení "shora dolů" nebo "zleva doprava".
 • Uveďte vizuální označení biologického kontextu zobrazených výsledků (subcelulární umístění, typ tkáně nebo buňky, druh,
  atd.)
 • Zdůrazněte jeden proces nebo objasněte jeden bod
 • Bez rušivých a nepřehledných prvků.
obrázek (1)

Všechny ilustrace z Mind the Graph mají designový vzor, takže je můžete kombinovat a vytvářet harmonické dílo. Vyzkoušejte různé barvy, písma a měňte velikost prvků, abyste viděli možná uspořádání. Můžete také nahrát fotografii nebo obrázek grafu a doplnit tak grafickou abstrakci.

Klikněte zde a začněte používat Mind the Graph, Graphical Abstract Maker

Chcete ušetřit čas? Začněte od šablon

Grafické abstraktní šablony najdete na stránce Graph. Díky tomu nemusíte začínat od prázdného plátna. Vyberte si tu, která se vám líbí nejvíce, a esit vložit svůj obsah. Můžete také upravit velikost stránky tak, aby odpovídala pokynům pro tisk grafických abstrakt buněk, změnit ilustrace a přizpůsobit si je podle svých představ.

Bezplatní uživatelé mohou šablony vizualizovat, ale nemohou je upravovat. Jste-li bezplatný uživatel, můžete šablonu použít jako inspiraci pro svou tvorbu, popř. aktualizujte svůj tarif a získejte přístup ke všem funkcím Mind the Graph.

pozor na grafické vědecké ilustrace
logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony