Chystáte sa publikovať článok v časopise Cell Press?

Je to skvelý moment pre každého, kto sa venuje vedeckej kariére. Po rokoch tvrdej práce je vždy odmenou publikovať svoje výsledky v prestížnom vedeckom časopise.

V tejto chvíli ste si pravdepodobne všimli, že potrebujete vytvoriť grafický abstrakt pre Cell Press, však? Niekedy to pre vedcov nie je jednoduchá úloha. Nie sme zvyknutí premýšľať o dizajne, kompozícii a usporiadaní obrázkov.

Aby sme vám s tým pomohli, vytvorili sme pre vás tento návod, v ktorom sme skombinovali informácie zo smerníc pre tlač buniek a tipy na dizajn z Pozor na graf.

Prečo vôbec potrebujem grafický abstrakt?

Cell Press definuje grafickú abstrakciu ako "jednopanelový obrázok, ktorý je navrhnutý tak, aby čitatelia okamžite pochopili posolstvo článku." Jeho zámerom je podporovať prehliadanie, propagovať interdisciplinárnu vedu. Okrem toho pomáha čitateľom rýchlo identifikovať, ktoré dokumenty sú najrelevantnejšie pre ich výskumné záujmy.

Grafický abstrakt je vizuálne znázornenie hlavnej myšlienky vašej práce. Umožňuje čitateľovi vidieť na prvý pohľad zhrnutie vašej práce a potom sa rozhodnúť, či si ju prečíta - alebo nie.. Vo svete, kde nikto nemá času nazvyš a kde je k dispozícii polmesiac informácií, musíte byť asertívni a atraktívni, aby ste oslovili svoje publikum.

Pozrite sa na tento príklad grafický abstrakt vytvorený používateľom mind the graph v článku o Alzheimerovej chorobe:

Krásne a poučné, však? Ak si chcete pozrieť ďalšie čísla používateľov vytvorené pomocou platformy Mind the Graph, pozrite si naše články na blogu Mind the Graph Experience.

V článkoch na blogu Mind the Graph Experience Blog zhromažďujeme mnoho obrázkov z publikovaných prác so stručným vysvetlením hlavnej myšlienky obrázka.

Kliknite sem a začnite používať Mind the Graph, grafický nástroj na tvorbu abstraktov

Pokyny pre grafické abstrakty Cell Press 

Prvý krok | Základné usmernenia

 • Váš obrázok musí mať veľkosť 1200 pixelov pri rozlíšení 300 dpi vo formáte pdf, jpeg alebo tiff.
 • Vizuálna identita: Odporúčajú používať farby, ktoré sú v súlade s farbami používanými na webovej stránke Cell Press a dopĺňajú ich. Silne sýte, primárne farby môžu pôsobiť rušivo.
 • Písmo: Použite Arial, 12-16 bodov. Grafický abstrakt je vizuálny výtvor, preto NEPOUŽÍVAJTE príliš veľa textu, len to, čo je nevyhnutné. Používajte málo slov a odporúčanú veľkosť, pretože menšie písma budú online neoprávnené.
 • Grafický abstrakt sa musí líšiť od ostatných diagramov vo vašej práci.

Na stránke Pozor na graf môžete nastaviť plátno 1200×1200 a stiahnuť si ho v rozlíšení 300 dpi vo formáte pdf. Takže ste schopní vytvoriť celý grafický abstrakt pomocou mysle grafu. Je to dobrý nápad, ako ušetriť čas a vytvoriť veľmi profesionálny grafický abstrakt pre vašu publikáciu.

náhľad_162368 (1)

Druhý krok | Obsah 

Zamerajte sa na nové zistenia - najdôležitejšie informácie vašej práce.

Stanovte si priority informácií a pamätajte na to, že grafický abstrakt je navrhnutý tak, aby čitatelia okamžite pochopili hlavné posolstvo článku.

Musíte informovať základné a prilákať čitateľa k ďalším informáciám.

 • Neobsahujte dátové položky akéhokoľvek typu, všetok obsah by mal byť v grafickej podobe
 • Zdôraznite nové zistenia z aktuálnej práce a vyhnite sa podrobnostiam z predchádzajúcej literatúry.
 • Vyhnite sa zahrnutiu prvkov, ktoré sú skôr špekulatívne (pokiaľ nie je možné vizuálne zviditeľniť ich špekulatívny charakter).

Viac informácií si môžete prečítať tu.

náhľad_174520

 

Tretí krok | Usporiadanie 

Ilustrácie, fotografie, farby a iné vizuálne prvky sú spojencom, ktorý vylepšuje grafickú abstrakciu z estetického hľadiska, ako aj tým, že upriamenie pozornosti čitateľa na hlavné body záujmu. Grafický abstrakt rozpráva príbeh. Tok môžete vytvoriť spojením krokov v procese pomocou čiary alebo pomocou šípok, ktoré čitateľa navedú k ďalšiemu kroku.

 • Majú jasný začiatok a koniec, "čítajú" sa zhora nadol alebo zľava doprava
 • Uveďte vizuálne označenie biologického kontextu zobrazených výsledkov (subcelulárna lokalizácia, typ tkaniva alebo bunky, druh,
  atď.)
 • Zdôraznite jeden proces alebo objasnite jeden bod
 • Bez rušivých a neprehľadných prvkov
obrázok (1)

Všetky ilustrácie z Mind the Graph majú dizajnový vzor, takže ich môžete kombinovať a vytvoriť harmonický výtvor. Vyskúšajte rôzne farby, písma a zmeňte veľkosť prvkov, aby ste videli možné usporiadania. Môžete tiež nahrať fotografiu alebo obrázok grafu, aby ste doplnili svoju grafickú abstrakciu.

Kliknite sem a začnite používať Mind the Graph, grafický nástroj na tvorbu abstraktov

Chcete ušetriť čas? Začnite od šablón

Grafické abstraktné šablóny nájdete v časti Myseľ na graf. Takto nemusíte začínať od prázdneho plátna. Vyberte si tú, ktorá sa vám najviac páči, a esit vložte svoj obsah. Môžete tiež upraviť veľkosť stránky tak, aby zodpovedala usmerneniam pre tlač grafických abstraktov buniek, zmeniť ilustrácie a prispôsobiť si ich podľa svojich predstáv.

Bezplatní používatelia môžu šablóny vizualizovať, ale nie upravovať. Ak ste bezplatný používateľ, môžete šablónu použiť ako inšpiráciu pre svoju tvorbu alebo aktualizujte svoj plán, aby ste mali prístup ku všetkým funkciám Mind the Graph.

vedecké ilustrácie grafu
logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny