Vo fáze záverečných materiálov vašej práce je väčšina Časopisy Cell Press budú požadovať grafický abstrakt. To môže byť prekážkou, ak ste vedec, a nie dizajnér. Nie je ľahké nájsť krásne a vedecky presné ilustrácie bunkových signálnych dráh.  Ak ste používateľom Mind the Graph, nemusíte sa obávať, máme špecifické kategórie bunkových membrán, biomolekúl a biochémie. Takto si môžete ľahko vytvoriť grafický abstrakt alebo prezentáciu.

Annemarie Tompsen napísal skvelý článok grafických abstraktov v časopisoch Cell Press. Podľa autora:

Grafický abstrakt je jednopanelový obrázok, ktorého cieľom je poskytnúť čitateľom okamžitý pohľad na hlavné zistenia vašej práce. Keď si čitatelia môžu vyberať z desiatok dokumentov, táto vizuálna zložka priláka publikum k vášmu dokumentu rýchlejšie, ako to dokáže písomný abstrakt. Tento obrázok musí byť stručný a ľahko čitateľný. Tak, aby čitatelia dokázali vstrebať hlavné posolstvo vášho článku už na prvý pohľad.

 

Použitie bunkových membrán na zobrazenie bunkovej signalizácie

 

Na vytvorenie bunkového pozadia môžete použiť ilustráciu bunkovej membrány a potom môžete do svojho výtvoru pridať všetky kanály, receptory a molekuly.

Pripravili sme pre vás videonávod, ktorý vám pomôže vytvoriť grafický výťah z bunkovej biológie, molekulárnej biológie a biochémie:

 

 

Ilustrácie bunkových membrán sú dôležité na vytvorenie grafickej abstrakcie bunkovej signalizácie. V našej platforme nájdete niekoľko štýlov a formátov bunkových membrán. Stačí si vybrať svojho favorita a začať tvoriť.

 

blog d

Okrem toho, ak ste predplatiteľom, nemusíte začínať od bieleho plátna, ak nechcete. Máme grafické šablóny abstraktov bunkovej a molekulárnej biológie. Stačí sa pozrieť a vyberte si svoju obľúbenú.

 

 Ak nie ste používateľom služby Mind the Graph, môžete začať ešte dnes bezplatne. Ak už ste bezplatným používateľom a chcete neobmedzený účet, máme pre vás špeciálne ceny.

infografika63724-3

 

 

 

 

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny