Na etapie tworzenia materiałów końcowych większość Czasopisma Cell Press poproszą o abstrakt graficzny. Może to stanowić barierę, jeśli jesteś naukowcem, a nie projektantem. Nie jest łatwo znaleźć piękne i naukowo dokładne ilustracje szlaków sygnalizacji komórkowej.  Ale jeśli jesteś użytkownikiem Mind the Graph, nie martw się, mamy określone kategorie błon komórkowych, biomolekuł i biochemii. W ten sposób można łatwo stworzyć abstrakt graficzny lub prezentację.

Annemarie Tompsen napisała świetne artykuł graficznych abstraktów w czasopismach Cell Press. Według autora:

Graficzny abstrakt w postaci jednopanelowego obrazu ma na celu umożliwienie czytelnikom natychmiastowego zapoznania się z głównymi wnioskami zawartymi w artykule. Gdy czytelnicy mają do wyboru dziesiątki artykułów, ten element wizualny przyciąga odbiorców do artykułu szybciej niż pisemne streszczenie. Obraz musi być zwięzły i łatwy do odczytania. Tak, aby czytelnicy mogli wchłonąć główne przesłanie artykułu jednym spojrzeniem.

 

Wykorzystanie błon komórkowych do pokazania sygnalizacji komórkowej

 

Możesz użyć ilustracji błony komórkowej, aby utworzyć tło komórki, a następnie dodać wszystkie kanały, receptory i cząsteczki do swojego dzieła.

Przygotowaliśmy samouczek wideo, który pomoże ci stworzyć graficzne streszczenie biologii komórki, biologii molekularnej i biochemii:

 

 

Ilustracje błon komórkowych są ważne przy tworzeniu graficznego streszczenia sygnalizacji komórkowej. Na naszej platformie można znaleźć kilka stylów i formatów błon komórkowych. Wystarczy wybrać swój ulubiony i rozpocząć tworzenie.

 

blog d

Poza tym, jeśli jesteś subskrybentem, nie musisz zaczynać od białego płótna, jeśli nie chcesz. Posiadamy szablony abstraktów graficznych z zakresu biologii komórkowej i molekularnej. Wystarczy spojrzeć i wybierz swoją ulubioną.

 

 Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem Mind the Graph, możesz zacząć już dziś za darmo. Jeśli jesteś już darmowym użytkownikiem i chcesz nieograniczone konto, mamy dla Ciebie specjalne ceny.

infographic63724-3

 

 

 

 

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony