Cell Press'te bir makale mi yayınlamak üzeresiniz?

Bu, bilimsel kariyer yapan herkes için harika bir andır. Yıllarca süren sıkı bir çalışmanın ardından, sonuçlarınızı prestijli bir bilimsel dergide yayınlamak her zaman ödüllendiricidir.

Şu anda muhtemelen Cell Press için grafiksel bir özet oluşturmanız gerektiğini fark ettiniz, değil mi? Bazen bu bilim insanları için kolay bir iş değildir. Tasarım, görüntü kompozisyonu ve düzenleme hakkında düşünmeye alışık değiliz.

Bu konuda size yardımcı olmak için Cell Press Guidelines'daki bilgileri ve tasarım ipuçlarını bir araya getirerek bu eğitimi hazırladık Grafiğe dikkat edin.

İlk etapta neden grafiksel bir özete ihtiyacım var?

Cell Press grafiksel özeti şu şekilde tanımlar "okuyucuların gazetenin ana mesajını hemen anlamalarını sağlamak üzere tasarlanmış tek panelli görsel." Amacı, taramayı teşvik etmek ve disiplinler arası araştırmaları desteklemektir. Ayrıca, okuyucuların hangi makalelerin olduğunu hızlı bir şekilde belirlemelerine yardımcı olur. araştırma ilgi alanlarıyla en alakalı olanıdır.

Grafiksel özet, çalışmanızın ana noktasının görsel bir temsilidir. Okuyucunun ilk bakışta makalenizin bir özetini görmesini ve ardından okumaya karar vermesini sağlar - ya da vermez. Kimsenin boşa harcayacak zamanının olmadığı ve bir bilgi okyanusunun mevcut olduğu bir dünyada, hedef kitlenize ulaşmak için iddialı ve çekici olmanız gerekir.

Şu örneğe bir bakın Alzheimer hastalığı ile ilgili bir makalede bir mind the graph kullanıcısı tarafından oluşturulan grafiksel özet:

Güzel ve bilgilendirici, değil mi? Mind the Graph platformu kullanılarak oluşturulan daha fazla kullanıcı figürü görmek için Mind the Graph Experience Blog makalelerimize göz atın.

Mind the Graph Experience Blog makalelerinde, yayınlanmış makalelerden birçok şekli, şeklin ana fikri hakkında kısa bir açıklama ile bir araya getiriyoruz.

Grafiksel Özet Oluşturucu Mind the Graph'yi kullanmaya başlamak için Buraya Tıklayın

Cell Press grafiksel özet yönergeleri 

Birinci Adım | Temel Yönergeler

 • Resminizin pdf, jpeg veya tiff formatında 300 dpi'de 1200 piksel kare olması gerekir.
 • Görsel kimlik: Cell Press web sitesinde kullanılan renklerle tutarlı ve tamamlayıcı renklerin kullanılmasını tavsiye etmektedirler. Aşırı doygun, ana renkler dikkat dağıtıcı olabilir.
 • Yazı tipi: Arial, 12-16 punto kullanın. Grafiksel özet görsel bir yaratımdır, bu nedenle çok fazla metin KULLANMAYIN, sadece gerekli olanları kullanın. Az kelime ve önerilen boyutta kullanın çünkü daha küçük yazı tipleri çevrimiçi olarak uygun olmayacaktır.
 • Grafiksel özet, makalenizdeki diğer diyagramlardan farklı olmalıdır.

Açık Grafiğe dikkat edin tuvali 1200×1200 olarak ayarlayabilir ve 300dpi ile pdf formatında indirebilirsiniz. Böylece tüm grafiksel özeti zihin grafiğini kullanarak oluşturabilirsiniz. Zamandan tasarruf etmek ve yayınınız için çok profesyonel bir grafik özet oluşturmak iyi bir fikirdir.

preview_162368 (1)

İkinci adım | İçerik 

Makalenizdeki en önemli bilgi olan yeni bulgulara odaklanın.

Bilgiye öncelik verin ve grafiksel bir özetin okuyuculara makalenin ana mesajını hemen anlamalarını sağlamak için tasarlandığını unutmayın.

Temel bilgileri vermeniz ve okuyucuyu daha fazla bilgi için çekmeniz gerekir.

 • Herhangi bir türde veri öğesi içermeyin, tüm içerik grafik biçiminde olmalıdır
 • Mevcut çalışmadan elde edilen yeni bulguları vurgulayın ve önceki literatürden ayrıntılardan kaçının
 • Daha spekülatif özelliklerin dahil edilmesinden kaçının (spekülatif nitelik görsel olarak belirgin hale getirilemediği sürece)

Bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

preview_174520

 

Üçüncü Adım | Düzenleme 

Çizimler, fotoğraflar, renkler ve diğer görsel unsurlar, grafiksel özeti hem estetik açıdan hem de aşağıdaki yollarla geliştirmek için bir müttefiktir Okuyucunun dikkatini ilgi odaklarına yönlendirmek. Grafiksel özet bir hikaye anlatır. Bir süreçteki adımları bir çizgi ile birbirine bağlayarak veya okuyucuları bir sonraki adıma yönlendirmek için oklar kullanarak akış oluşturabilirsiniz.

 • Yukarıdan aşağıya veya soldan sağa "okuyarak" net bir başlangıç ve bitiş yapın
 • Gösterilen sonuçların biyolojik bağlamının görsel bir göstergesini sağlayın (alt hücresel konum, doku veya hücre tipi, türler,
  vb.)
 • Bir süreci vurgulayın veya bir noktayı netleştirin
 • Dikkat dağıtıcı ve dağınık unsurlardan arındırın
görüntü (1)

Tüm illüstrasyonlar Mind the Graph bir tasarım desenine sahiptir, böylece onları karıştırabilir ve harmonik bir yaratım elde edebilirsiniz. Farklı renkler, yazı tipleri deneyin ve olası düzenlemeleri görmek için öğelerin boyutunu değiştirin. Grafiksel özetinizi tamamlamak için fotoğraf veya bir grafik görüntüsü de yükleyebilirsiniz.

Grafiksel Özet Oluşturucu Mind the Graph'yi kullanmaya başlamak için Buraya Tıklayın

Zaman kazanmak mı istiyorsunuz? Şablonlardan başlayın

Mind the Graph üzerinde grafiksel soyut şablonlar bulacaksınız. Bu şekilde boş bir tuvalden başlamanıza gerek kalmaz. En beğendiğinizi seçin ve içeriğinizi eklemek için esit. Ayrıca sayfa boyutunu hücre basın grafik özet yönergelerine uyacak şekilde düzenleyebilir, illüstrasyonları değiştirebilir ve istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Ücretsiz kullanıcılar şablonları görselleştirebilir ancak düzenleyemez. Ücretsiz bir kullanıcıysanız, şablonu yaratımınız için ilham kaynağı olarak kullanabilir veya Mind the Graph'nin tüm özelliklerine erişmek için planınızı yükseltin.

grafi̇ğe di̇kkat edi̇n bi̇li̇msel resi̇mler
logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar