Įvairovė gerina mokslą. Mokslininkai turėtų būti įvairių profesijų atstovai, įskaitant moteris, juodaodžius ir etninių mažumų atstovus bei LGBT+ mokslininkus. Įvairovė prie mokslo prisideda unikaliu būdu. Ir tai turi būti vertinama. Taigi švęskime birželį kaip LGBT pasididžiavimo mėnesį.

Deja, teigiamų istorijų apie LGBT+ mokslininkus, ypač tuos, kurie yra lesbietės, biseksualai, transseksualai arba identifikuojasi taip, kad jų tapatybė neatitinka nė vienos iš šių keturių raidžių, sunku rasti. Tačiau yra keletas pavyzdžių. LGBT+ mokslininkų pasididžiavimo mėnesio proga pasirinkome 2 puikius mokslininkus, kuriuos norime pagerbti.

Sara Josephine Baker

Ji buvo gydytoja ir tapo pirmąja Niujorko vaikų higienos biuro direktore, padėjusia Jungtinėse Amerikos Valstijose stiprinti vaikų ir motinų sveikatą (1908 m.). Baker buvo lesbietė, feministė ir sufražistė.

Priešingai nei daugelis jos kolegų, kurie akcentavo laboratorinius visuomenės sveikatos tyrimus, Baker daugiausia dėmesio skyrė prevencinėms sveikatos priemonėms ir socialiniam ligų kontekstui. Jos darbas su neturtingomis motinomis ir vaikais Niujorko imigrantų bendruomenėse turėjo didelį poveikį motinų ir vaikų mirtingumo rodikliams ir tapo pavyzdžiu visos šalies miestams bei 1912 m. įsteigtam Jungtinių Valstijų vaikų biurui. (Skaityti daugiau)

Jos darbas, susijęs su skurdo poveikiu kūdikių gerovei, leido jai užtikrinti mažiausią kūdikių mirtingumo lygį Amerikos mieste XX a. pradžioje. Tais laikais tai buvo didelis pasiekimas.

Į pensiją išėjo XX a. trečiojo dešimtmečio viduryje. Po to ji persikėlė į Naująjį Džersį su savo gyvenimo drauge, rašytoja Ida Wylie, ir kita gydytoja Luiza Pearce. Jie gyveno viename name iki pat Baker mirties 1945 m.

29SCIB_SPAN-master1050

Benas Barresas

Jis buvo Stanfordo universiteto neurobiologas ir, deja, neseniai mirė.

Kaip mokslininkas, jis padėjo mums suprasti, kad glijos nėra nuobodžios pagalbinės ląstelės, bet palaiko itin svarbius simbiotinius santykius su neuronais. Jis buvo žinomas dėl savo didžiulio darbo kaip neurobiologas, taip pat dėl priežasčių, už kurias kovojo. Benas Barresas buvo atviras ir ryžtingas transseksualas ir buvo pirmasis transseksualas, priimtas į Nacionalinę mokslo akademiją. Jis buvo nenuilstantis moterų akademinėje bendruomenėje ir savo studentų gynėjas.

"Benas buvo nepaprastas žmogus. Jį prisiminsime kaip puikų mokslininką, pakeitusį mūsų supratimą apie glijos ląsteles. Bet taip pat kaip nenuilstantis gynėjas, kuris kiekviename žingsnyje skatino lygybę ir įvairovę." sakė Marc Tessier-Lavignedaktaras, Stanfordo universiteto prezidentas, pranešime spaudai.

Benas Barresas 2006 m. "Nature" išspausdino straipsnį, pavadintą Ar lytis tikrai svarbi? Jis kritikavo kelis akademikus už tai, kad jie teigė, jog "moterys nedaro pažangos moksle dėl įgimto nesugebėjimo". Jo straipsnyje pateikiami patikimi duomenys ir įrodymai, pagrindžiantys jo poziciją ir asmeninę patirtį.

30barres-articleLarge

Jis gimė 1954 m., o 1997 m., būdamas 43 metų, perėjo į kitą lytį. Prieš tai, būdamas MIT bakalauras, jis išsprendė sunkų matematikos uždavinį, kuris suglumino visus jo klasės studentus. Tada jo profesorius prasitarė, kad darbą turėjo atlikti jo draugas. Būdamas doktorantūros studentas, jis pralaimėjo stipendijos konkursą kolegai vyrui. Tačiau jo bendraamžis vyras buvo paskelbęs šeštadalį to, ką paskelbė jis. Jis buvo Stanfordo profesorius, neseniai perėjęs į kitą lytį. Jis girdėjo, kaip vienas dėstytojas sakė: "Benas Barresas šiandien vedė puikų seminarą, bet paskui jo darbas daug geresnis nei jo sesers."

"Didžiausias skirtumas, kurį pastebėjau, yra tas, kad žmonės, kurie nežino, jog esu transseksualas, su manimi elgiasi daug pagarbiau", - rašė jis žurnale "Nature". "Galiu net užbaigti visą sakinį, kai manęs nepertraukia vyras."

LGBT pasididžiavimas ir kova STEAM srityje

STEM (mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos) srityje kyla problemų dėl moterų ir rasinių mažumų. Ir dabar, tyrimas pateikia kiekybinių įrodymų, kad ta pati problema aktuali ir kai kurioms seksualinėms mažumoms. Tačiau yra ir dar vienas posūkis: vyrų, kurie save identifikuoja kaip LGBQT (lesbietės, gėjai, biseksualai ir queer), išlaikymas yra mažesnis. Tuo tarpu LGBQT moterys iš tiesų dažniau nei jų heteroseksualios bendraamžės išlieka STEM studijose.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai