Šiuo metu moksliniuose tyrimuose neįtikėtinai populiarios grafinės santraukos. Geriausi moksliniai žurnalai jas jau naudoja ir dar daugiau jų netrukus pradės naudoti.

Šio pranešimo tikslas - supažindinti jus su būtinais veiksmais, reikalingais kuriant nuostabias grafines santraukas, ir išdėstyti mokslinių publikacijų grafinio dizaino pagrindus.

Yra keli svarbūs žingsniai, kuriuos reikia atlikti, kad sukurti grafinę abstrakciją. Jei nežinote, ką reiškia grafinė abstrakcija, tai tiesiogine prasme yra mokslinė figūra kuriame mokslinė informacija paaiškinama vaizdine forma. Šiuolaikiškai tai vadinama infografiku.

Žr. vieną įdomų grafinį abstraktų pavyzdį toliau:

vaizdas (80)

Ir yra ne Mind the Graph dar keletas grafinių abstrakcijų pavyzdžių, kuriuos tikrai verta patikrinti.

Šiame pranešime sužinosite esmines grafinės santraukos kūrimo sąvokas, sužinosite, kaip sukurti santrauką, ir pasinaudosite galinga santraukų kūrimo priemone, vadinama Mind the Graph, kad galėtumėte kurti grafines santraukas savo leidiniams.

Kas yra grafinė abstrakcija?

Grafinė santrauka - tai vienas vieno langelio paveikslėlis, skirtas tam, kad skaitytojai iš karto suprastų mokslinio straipsnio mintį.

Jos tikslas - skatinti naršymą, tarpdisciplininį mokslą ir padėti skaitytojams greitai nustatyti, kurie straipsniai labiausiai atitinka jų mokslinių tyrimų interesus, kaip teigiama "Cell Press" gairėse.1, kuri taip pat taikoma "Elsevier2 žurnalų ir daug kitų leidyklų.

Ideali grafinė santrauka turėtų būti savaime suprantama. Skaitytojas turėtų greitai ją suprasti ir nuspręsti, ar skaityti jūsų darbą, ar ne. Jei tai pasieksite, jūsų grafinė santrauka bus sėkminga ir veiksminga..

Svarbu nepamiršti, kad jūsų tyrimas jau yra gana sudėtingas. Taigi jūsų grafinė santrauka neturėtų būti tokia.

Būkite glausti ir tiesmuki, vartokite kuo mažiau žodžių, o grafinę abstrakciją paremkite galinga grafika.

Mind the Graph Grafinis abstraktusis šablonas, spustelėkite paveikslėlį ir eikite į Šablonai.
Mind the Graph Grafinis abstraktusis šablonas

Kaip sukurti veiksmingą grafinę abstrakciją?

Grafinė santrauka - tai paveikslas, kuriame aiškiai ir patraukliai paaiškinama mokslinių tyrimų darbo mintis.

Jis paprastai skelbiamas kartu su kitais dokumento elementais, tokiais kaip antraštė, autorių sąrašas ir santrauka.

Grafinės santraukos idėja - bendrauti kartu su kitais mokslinio darbo elementais.

Šiuo metu ne visi leidėjai naudoja grafines santraukas, tačiau tai yra "Elsevier", bene didžiausios pasaulyje mokslinės leidyklos, iniciatyva, po kurios seka keletas svarbių leidyklų, pavyzdžiui, "Cell" ir "Springer".

Nėra "teisingos" grafinės santraukos kūrimo formos, tačiau skelbiamos konkrečios gairės.

Pasidalysime informacija iš "Cell Press" išleistų gairių "Cell Press Graphical Abstract Guidelines".

Efektyvi grafinė santrauka pritrauks jūsų skaitytojo dėmesį ir bus naudinga, kad informacija būtų greitai perteikta.

Juo nesiekiama pakeisti laikraščio, bet veikiau siekiama atkreipti į jį smalsumą. Daugiausia siekiama trumpai pristatyti straipsnio temą ir apibendrinti informaciją.

Mind the Graph iliustracija: Baltymų sintezė
Norėdami naudoti šią Mind the Graph iliustraciją, spustelėkite paveikslėlį: Baltymų sintezė

Kaip sukurti grafinę abstrakciją?

Taigi, kaip sukurti abstrakciją? Pagrindiniai grafinės abstrakcijos kūrimo procesai yra šie:

 1. Konceptualizuoti
 2. Eskizas
 3. Dizainas

Dauguma mokslininkų mano, kad negali sukurti veiksmingų grafinių santraukų, nes nemoka iliustruoti. Tai visiškai netiesa. Mokslinės iliustracijos yra tik veiksmingos grafinės santraukos dalis, ir nors niekas negali konceptualizuoti jūsų grafinių santraukų, mokslinių iliustracijų galite rasti Mind the Graph.

Raskite mokslinių iliustracijų Mind the Graph galerijoje.
Raskite mokslinių iliustracijų Mind the Graph galerijoje.

Grįžkime prie šių trijų žingsnių: (1) koncepcija, (2) eskizas, (3) dizainas ir tobulinimas.

Pirmieji du etapai atliekami popieriuje, o mes tik pereiname prie grafinio dizaino programinė įranga trečiajame etape.

Grafinis abstraktus konceptas yra pats pirmas dalykas.

Turite nuspręsti, kokia yra pagrindinė jūsų grafinės santraukos žinutė ir kas yra jūsų auditorija. Tai tarsi galvojimas, kokią istoriją norite papasakoti ir kam.

Atlikote tyrimą ir turite pateikti daug rezultatų, tačiau nepamirškite, kad nereikia pernelyg komplikuoti. Pasistenkite mąstyti kaip skaitytojas ir apibendrinkite savo darbą iki svarbiausio dalyko, kurį atradote.

Jūsų tikslas su grafine abstrakcija paprastai apibrėžiamas TURINYS ir AUDIENCE. Todėl nepamirškite. Ir laikykitės paprastumo. Štai keletas grafinių abstrakcijų patarimų, kurie padės jums sukurti geriausią abstrakciją.

Dėmesys turinio unikalumui ir aiškumui

Grafinis dokumento santraukos tekstas turėtų būti:

 • Aiški pradžia ir pabaiga, skaitoma iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę.
 • Pateikite vaizdinę informaciją biologinio konteksto nuoroda pavaizduotų rezultatų (subląstelinė vieta, audinio ar ląstelės tipas, rūšis ir t. t.)
 • Atskirti nuo bet kokių į patį dokumentą įtrauktų pavyzdinių paveikslėlių ar diagramų.
 • Pabrėžkite naujus rezultatus iš šio dokumento, neįtraukiant perteklinės informacijos iš ankstesnės literatūros.
 • Venkite įtraukti labiau spekuliatyvius elementus (nebent spekuliatyvus pobūdis gali būti akivaizdus vizualiai).
 • Neįtraukti bet kokio tipo duomenų elementų; visas turinys turėtų būti grafinis.

Laikykitės paprastumo

Grafinė santrauka taip pat turėtų būti:

 • Naudokite paprastas etiketes
 • Saikingai naudokite tekstą
 • Išryškinkite vieną procesą arba paaiškinkite vieną dalyką.
 • Neturėti dėmesį blaškančių ir trukdančių elementų.

Pirmiausia eskizas

Raginame pirmiausia ranka nupiešti grafinių abstrakčių idėjų eskizus, dar prieš sėdant prie kompiuterio.

Dauguma iš mūsų neturi profesionalių dizaino įgūdžių ir neturi galimybės naudotis profesionalia dizaino programine įranga. Jūsų laimei, to nereikia. Toliau pateiktame vaizdo įraše parodyta įdomi pamoka, kaip sukurti "Elsevier" grafinę abstrakciją naudojant platformą Mind the Graph.

Eskizui pirmiausia pasirinkite tik būtinus vaizdinius elementus (ląstelę, baltymą, cheminį junginį, gyvūną...) ir juos lydinčius tekstinius elementus.

Visada teikia pirmenybę iliustracijoms ir vaizdinė abstrakcija piktogramas į tekstą. Jie padeda tiesiogiai bendrauti.

Organizuodami eskizo elementus atsižvelkite į tai, kad jie turi būti išdėstyti tam tikra tvarka. Grafinį abstraktą organizuokite iš kairės į dešinę ir (arba) iš viršaus į apačią.

Kitas aspektas, į kurį turėtumėte atsižvelgti, - vengti pernelyg daug vaizdinių elementų, išsibarsčiusių po eskizą. Visi elementai turėtų būti kaip nors susiję tarpusavyje, suskirstyti į grupes, turinčias kažką bendro.

Venkite naudoti langelius aplink elementus, kurie dera vienas prie kito, tiesiog dėkite juos arti vienas kito. Galite naudoti langelius kai kuriems tekstams paryškinti.

Kaip tik dabar turėtumėte pereiti prie grafinio dizaino programinės įrangos. Jei neturite prieigos prie "Photoshop" ar Iliustratorius, taip pat gerai veikia ir senoji "Powerpoint" programa.

Norėdami rasti reikiamas iliustracijas, greičiausiai naudositės "Google Images". Tačiau problema - rasti iliustracijas, kurios visos būtų to paties stiliaus. Naudojant skirtingus dailės stilius gali lengvai tapti keista.

Žurnalų gairės

Tikslinio žurnalo gairėse rasite informacijos apie šrifto tipą ir dydį, eilučių plotį, spalvas ir grafinės santraukos matmenis. Taip pat bus nurodyta, ar ją turite pateikti PDF, TIFF ar PNG formatu.

Remiantis "Cell Press" gairėmis (jomis dalijamasi anksčiau), čia pateikiami techniniai grafinio teksto santraukos reikalavimai:

 1. Dydis: Pateiktas vaizdas turi būti 1200 kvadratinių taškų dydžio, 300 dpi.
 2. Šriftas: Šriftas: Arial, 12-16 punktų. Mažesni šriftai nebus įskaitomi internete
 3. Pageidaujami failų tipai: TIFF, PDF, JPG
 4. Turinys: santrauką turėtų sudaryti vienas atskiras skydelis

Pastaba apie spalvą: Efektyvus spalvų naudojimas gali pagerinti grafinę abstrakciją tiek estetiškai, tiek nukreipdamas skaitytojo dėmesį į svarbiausius taškus.

Autoriai raginami pasirinkti spalvas, kurios atitiktų ir papildytų "Cell Press" interneto svetainėje naudojamas spalvas. Labai sodrios, pagrindinės spalvos gali blaškyti dėmesį.

Jei norite sužinoti daugiau apie spalvas, skaitykite toliau pateiktą tinklaraščio straipsnį.

Pasirūpinkite, kad lentos matmenys būtų tokio dydžio, kokio reikia žurnalui. Taip galėsite nuo pat pradžių suderinti visus elementų ir šriftų dydžius su reikalaujamais.

Dabar nupieškite visus eskize esančius vaizdinius elementus. Darbą galite palengvinti pridėdami turinį iš saugyklų, kuriose yra nemokamų mokslo meno figūrų.

Apie Mind the Graph

Mind the Graph yra patikima mokslinių iliustracijų ir abstrakčių įkvėpimo šaltinių saugykla, kurioje galima rasti grafinę santrauką internete.

Taigi, jei jums įdomu, kaip braižyti diagramas moksliniams straipsniams, išbandykite šį įrankį nemokamai ir jį įsimylėsite. Ji tikrai palengvins jūsų gyvenimą.

Taip pat nepamirškite susipažinti su žurnalo, kuriame pateikiate savo mokslinio darbo santrauką, vadovu autoriams. Pavyzdžiui, jei norite pateikti "Cell Press", būtinai perskaitykite jų viršelio pateikimo gaires.

Jei norite sužinoti, kaip parašyti efektyvią mokslinio darbo santrauką, toliau pateikiame santraukos rašymo etapus:

 1. Pirmiausia parašykite tiriamąjį darbą
 2. Nurodykite pagrindinius dokumento skyrius (problema, metodika, rezultatai ir (arba) išvados, išvados).
 3. Parenkite šių pagrindinių skyrių aprašymą
 4. Viską sudėliokite (surinkite pagrindinius skyrius, pašalinkite nereikalingą turinį, papildykite tai, ko trūksta, peržiūrėkite po dienos ar dviejų).

Taigi, trumpai tariant, štai kaip žingsnis po žingsnio parašyti santrauką.

Kaip nustatyti, ar jūsų santrauka yra gera?

Kaip nustatyti, ar jūsų santrauka yra gera? Amerikos psichologų asociacijos leidinių žinyne (Publication Manual of the American Psychological Association) gera santrauka apibūdinama taip:

 • Tiksliai: Ji turėtų teisingai atspindėti dokumento turinį ir joje neturėtų būti jokios informacijos, kurios dar nėra jūsų dokumente.
 • Savarankiškas: Santraukoje turėtų būti apibrėžtos visos santrumpos ir akronimai. Pavyzdžiui, užuot rašę OKS, turite rašyti visą pavadinimą Obsesinis-kompulsinis sutrikimas.
 • Glaustai ir dalykiškai: Kiekvienas sakinys turėtų būti informatyvus ir aprašomasis, bet kuo glaustesnis. Įsitikinkite, kad kiekvienas vartojamas žodis yra esminis.
 • Nevertinamasis: Abstrakcija - tai ne vieta, kurioje galite pateikti savo kūrybines įžvalgas. Nekomentuokite to, apie ką rašėte tiriamajame darbe.
 • Nuoseklus ir lengvai skaitomas: Rašykite santrauką aiškiai, nesistenkite nustebinti skaitytojo sudėtingomis frazėmis ar techniniu žargonu. Sutelkite dėmesį į skaitomumą ir stenkitės, kad santrauka užkabintų auditoriją (tai labai padeda grafinės santraukos!).
 1. "Cell Press" skaitmeninių vaizdų gairės
 2. Elsevier
logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai