Ten niesamowity artykuł przedstawia statystyki podsumowujące dane w XTALKDB. W zaledwie kilka minut autor stworzył infografikę wyjaśniającą rozmieszczenie gatunków w XTALKDB.

Sprawdź oryginalny artykuł tutaj.

Ponieważ ludzie są istotami wizualnymi, obrazy są nadal najlepszym sposobem na wyjaśnienie swoich badań z dowolną ilością szczegółów.

Naukowcy opracowali bazę danych, która dokumentuje przesłuch między określonymi parami szlaków sygnałowych oraz gatunkami i tkankami, w których są one obserwowane

Grupa badawcza kierowana przez Sarah Sam z Wydziału Nauk Biologicznych (2016) poinformowała, że percepcja sygnału zewnętrznego przez receptory powoduje zmianę aktywności białek pośrednich.

Skutkuje to regulacją czynników transkrypcyjnych, które modulują ekspresję genów docelowych. Dla każdej pary ścieżek XTalkDB rejestruje szczegółowe informacje opisujące warunki eksperymentalne, w których odkryto przesłuch.

Komórki oceniają swoje środowisko i reagują na nie poprzez szlaki sygnałowe. Szlak sygnalizacyjny zazwyczaj zawiera dobrze zdefiniowany zestaw regulacyjnych i fizycznych interakcji między receptorami, pośrednimi białkami sygnalizacyjnymi, czynnikami transkrypcyjnymi i genami docelowymi.

Strona internetowa XTalkDB zapewnia łatwy w użyciu interfejs dla naukowców do przeglądania informacji o przesłuchach poprzez wyszukiwanie jednej lub więcej ścieżek lub cząsteczek będących przedmiotem zainteresowania.

W badaniu wzięło udział 650 par.

Abstrakcja graficzna obsługiwana przez Mind the Graph

success-case-XTALKDB-a-database-of-signaling-pathway-crosstalk
Wykonane z Mind the Graph

Omawiając możliwe ulepszenia, "Ręczny proces kuratorski leżący u podstaw XTalkDB ma swoje ograniczenia, zwłaszcza gdy staramy się rozszerzyć zasięg bazy danych.

Planujemy opracować strukturę przetwarzania języka naturalnego, która będzie oceniać publikacje na podstawie prawdopodobieństwa udokumentowania przesłuchów. Kurator może następnie skupić się na wysoko ocenionych publikacjach" - przyznają.

Dokumenty Wpływ i wydajność

Możemy analizować za pomocą Altmetric dane, że ten artykuł jest na górna część wszystkich wskaźników we wszystkich artykułach finansowanych przez NIH w Dimensions.

Wykorzystaj moc infografiki, aby wzmocnić swój artykuł. Wypróbuj Mind the Graph!

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony