Przykro mi to mówić, ale możesz być na najlepszej drodze do nudnego referatu. Nie, nie ma to nic wspólnego z kierunkiem studiów. Ma to jednak związek z tym, jak łatwo jest zrozumieć twoją pracę.

Istnieje kilka kroków, które można wykonać, aby zmniejszyć ryzyko napisania nudnego artykułu:

Opowiedz historię

Czytelnik będzie oczekiwał logicznego toku myślenia podczas czytania Twoich badań. Jeśli twoje pomysły są zagmatwane, ktoś z trudem zainteresuje się tym, co mówisz.

Powiedz, co masz na myśli

Bądź bezpośredni i zrezygnuj z dodawania nieistotnych informacji. Zawsze zadaj sobie pytanie, czy te informacje są niezbędne do zrozumienia przez czytelnika.

Wykorzystanie wizualnego przepływu informacji

Być może nie jesteś świetny w pisaniu - większość z nas nie jest. Dlatego upewnij się, że czytelnicy mogą łatwo zrozumieć, o czym jest Twój artykuł. Lub, jeśli doskonale wykonałeś pozostałe dwa kroki, idź o krok dalej i popraw go jeszcze bardziej!

Korzystanie z przepływów wizualnych może być najważniejszym krokiem do naśladowania. Nowe badania są opracowywane codziennie, ale nie oznacza to, że komunikacja naukowa jest skuteczna.

Chcesz zostać opublikowany? Być cytowanym? A może dobrze komunikować naukę?
Zacznij korzystać z inforgrafik naukowych.

 

Upewnij się, że Twoje badania nie staną się nudnym artykułem

Oto przykład tego, jak wyglądałby "zwykły" artykuł bez infografik naukowych:

Piszesz nudny artykuł?

A oto prawdziwa wersja tego dokumentu:

Piszesz nudny artykuł?

Informacje wizualne poprawiają czytelność; rozplątują złożone informacje; i pokazują, jak opanować własne badania - może to zabrzmieć śmiesznie, ale większość naukowców nie potrafi skutecznie wyjaśnić własnej pracy.

Piszesz nudny artykuł?

Jeśli uważasz, że nie jesteś gotowy na samodzielne korzystanie z przepływów wizualnych, nasz post "Co sprawia, że infografika jest dobra?" może ci trochę pomóc.

Poświęciłeś już dużo czasu na opracowanie niesamowitego badania. Nie marnuj całej swojej pracy na pisanie nudnego artykułu.

Potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy naukowej? Sprawdź ten kompletny eBook na temat procesu przygotowywania artykułu naukowego.


Pobierz ten eBook i dowiedz się, jak napisać atrakcyjny artykuł.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony