Bu harika makale, XTALKDB'deki verileri özetleyen istatistikleri ortaya koyuyor. Yazar sadece birkaç dakika içinde XTALKDB'deki türlerin dağılımını açıklayan bir infografik oluşturdu.

Kontrol edin orijinal makale burada.

İnsanoğlu görsel bir varlık olduğu için, görseller araştırmanızı istediğiniz kadar ayrıntıyla anlatmanın hala en iyi yoludur.

Bilim insanları, belirli sinyal yolları çiftleri ile bunların gözlemlendiği türler ve dokular arasındaki karşılıklı etkileşimi belgeleyen bir veri tabanı geliştirdi

Biyolojik Bilimler Bölümü'nden Sarah Sam liderliğindeki bir araştırma grubu (2016), harici bir sinyalin reseptörler tarafından algılanmasının ara proteinlerin faaliyetlerinin değişmesine neden olduğunu bildirdi.

Bu, hedef genlerin ifadesini modüle eden transkripsiyon faktörlerinin düzenlenmesiyle sonuçlanır. Her yol çifti için XTalkDB, çapraz etkileşimin keşfedildiği deneysel koşulları açıklayan ayrıntılı bilgileri kaydeder.

Hücreler çevrelerini sinyal yolları aracılığıyla değerlendirir ve yanıt verir. Bir sinyal yolu tipik olarak reseptörler, ara sinyal proteinleri, transkripsiyon faktörleri ve hedef genler arasında iyi tanımlanmış bir dizi düzenleyici ve fiziksel etkileşim içerir.

XTalkDB web sitesi, bilim insanlarının ilgilendikleri bir veya daha fazla yolağı veya molekülü sorgulayarak çapraz konuşma bilgilerine göz atmaları için kullanımı kolay bir arayüz sağlar.

Çalışmaya 650 çift dahil edilmiştir.

Mind the Graph tarafından desteklenen Grafik Özet

success-case-XTALKDB-a-database-of-signaling-pathway-crosstalk
ile yapılmıştır Mind the Graph

Olası iyileştirmelerden söz ederken, "XTalkDB'nin altında yatan manuel küratörlük sürecinin, özellikle de veritabanının kapsamını genişletmeye çalıştığımız için sınırlamaları var.

Çapraz konuşmayı belgeleme olasılıklarına göre yayınları derecelendirecek bir doğal dil işleme çerçevesi geliştirmeyi planlıyoruz. Bir küratör daha sonra yüksek dereceli yayınlara odaklanabilir."

Belgeler Etki ve Performans

ile analiz edebiliriz Altmetric Bu makalenin üzerinde olduğu veriler Boyutlarda NIH tarafından finanse edilen tüm makalelerdeki tüm metriklerin en üst kısmı.

Makalenizi güçlendirmek için infografiklerin gücünü de kullanın. Mind the Graph'yi deneyin!

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar