Tento úžasný článek přináší statistiky shrnující data v XTALKDB. Autor během několika minut vytvořil infografiku vysvětlující rozložení druhů v XTALKDB.

Zkontrolujte původní článek zde.

Protože lidé jsou vizuální bytosti, jsou obrázky stále nejlepším způsobem, jak vysvětlit svůj výzkum s tolika detaily, kolik chcete.

Vědci vytvořili databázi, která dokumentuje vzájemné ovlivňování konkrétních dvojic signálních drah a druhů a tkání, v nichž jsou pozorovány.

Výzkumná skupina pod vedením Sarah Samové z katedry biologických věd (2016) uvedla, že vnímání vnějšího signálu receptory způsobuje změnu aktivity mezilehlých proteinů.

To vede k regulaci transkripčních faktorů, které modulují expresi cílových genů. Pro každou dvojici drah jsou v databázi XTalkDB zaznamenány podrobné informace popisující experimentální podmínky, za kterých byla vzájemná interakce objevena.

Buňky vyhodnocují své prostředí a reagují na něj prostřednictvím signálních drah. Signální dráha obvykle obsahuje přesně definovaný soubor regulačních a fyzikálních interakcí mezi receptory, zprostředkujícími signálními proteiny, transkripčními faktory a cílovými geny.

Webové stránky XTalkDB poskytují vědcům snadno použitelné rozhraní pro prohlížení informací o křížových vazbách pomocí dotazu na jednu nebo více drah nebo molekul, které je zajímají.

Do studie bylo zahrnuto 650 párů.

Grafické abstraktum poháněné Mind the Graph

success-case-XTALKDB-a-database-of-signaling-pathway-crosstalk
Vyrobeno s Mind the Graph

V diskusi o možných vylepšeních uvedl: "Ruční kurátorský proces, který je základem XTalkDB, má svá omezení, zejména když se snažíme rozšířit pokrytí databáze.

Plánujeme vyvinout rámec pro zpracování přirozeného jazyka, který bude hodnotit publikace na základě pravděpodobnosti, že budou dokumentovat křížovou stopu. Kurátor se pak může zaměřit na vysoce hodnocené publikace," přiznávají.

Dokumenty Dopad a výkon

Můžeme analyzovat pomocí Altmetric údaje, že tento dokument je na horní část všech metrik v rámci všech článků financovaných NIH v dimenzích.

Využijte sílu infografiky také k posílení svého článku. Vyzkoušejte Mind the Graph!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony