Štai keletas patarimų, kaip išvengti infekcinių ligų, įkvėptų Harvardo medicinos mokyklos paskelbtos gairės, Visuomenės sveikatos skyrius.

Pagrindinė idėja - išvengti ligos

Infekcijas sukelia mikroskopiniai organizmai, vadinamieji patogenai - bakterijos, virusai, grybeliai ar parazitai, kurie patenka į organizmą, dauginasi ir sutrikdo normalią veiklą. Infekcinės ligos yra pagrindinė ligų ir mirties priežastis daugelyje pasaulio vietų.

Tam tikriems žmonėms, pavyzdžiui, sergantiems širdies ligomis, onkologiniams ligoniams arba vartojantiems imunosupresinius vaistus, kyla ypatinga rizika susirgti infekcinėmis ligomis. Tačiau dauguma sveikų žmonių, laikydamiesi keleto pagrindinių principų, gali padėti išvengti infekcijų.

Supratimas, kaip perduodamos infekcinės ligos, gali padėti išvengti susirgimo.

Dar visai neseniai niekas nesuprato, kad infekcines ligas sukelia maži organizmai, kurie keliauja iš žmogaus žmogui. Net ir dabar, nors žinome, kad mikroskopiniai gyvi mikrobai sukelia ligas, ne visada aišku, kaip jie tai daro. Tačiau žinome, kad dauguma mikrobų patenka per kūno angas - nosį, burną, ausis, išangę ir lytinius organus. Jie taip pat gali būti perduodami per mūsų odą įkandus vabzdžiams ar gyvūnams. Geriausias būdas išvengti infekcijų - užkirsti kelią patogenams patekti į organizmą.

Gera higiena - pagrindinis būdas išvengti infekcijų

Pirmoji gynybos linija - laikytis gerų asmens higienos įpročių, kad mikrobai būtų apsaugoti nuo užkrato. Šiomis paprastomis priemonėmis užkirskite kelią infekcijai dar neprasidėjus ir išvengsite jos plitimo kitiems.

1) Gerai nusiplaukite rankas. Tikriausiai plaunate rankas pasinaudoję tualetu, prieš ruošdami ar valgydami maistą, po sodo darbų ar kitų nešvarių darbų. Taip pat turėtumėte nusiplauti rankas, kai pučiate nosį, kosite ar čiaudite, šeriate ar glostote savo augintinį, lankote ar slaugote sergantį asmenį. Kruopščiai sudrėkinkite rankas. Pasitepkite muilu arba valikliu ir įtrinkite juo delnus, plaštakas ir riešus. Būtinai nuvalykite pirštų galiukus, po nagais ir tarpupirščius. Nuplaukite po tekančiu vandeniu. Kruopščiai nusausinkite rankas ir riešus.

2) Užkimškite kosulį. Čiaudėdami ar kosėdami užsidenkite burną ir nosį servetėle, tada ją išmeskite. Jei po ranka nėra servetėlės, kosėkite ar čiaudėkite į alkūnę, o ne į rankas.

3) Nuplaukite ir sutvarstykite visas žaizdas. Bet kokį rimtą įpjovimą, gyvūno ar žmogaus įkandimą turi apžiūrėti gydytojas. Nesikrapštykite gyjančių žaizdų, dėmių ir nespauskite spuogų.

4) Sergant būkite namuose infekcinių ligų. Tai lengva. Tiesiog įsigykite "Playstation" ir būkite ramūs, natūraliai pasveiksite nuo dažniausiai pasitaikančių infekcinių ligų.

5) Venkite liesti akis, burna, nosis. Venkite tiesioginio kontakto su kitų žmonių naudojamomis servetėlėmis, audiniais, nosinaitėmis ar panašiais daiktais.

6) Nedalykite indų, stiklinės ar valgymo įrankiai.

 

Kaip išvengti infekcinių ligų

Skiepai yra būtini, jei norite išvengti ligos.

Pasitarkite su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl savo imunizacijos būklės.

Apskritai:

  • Vaikai turėtų būti skiepijami rekomenduojamais vaikystės skiepais.
  • Suaugusieji turėtų pasirūpinti, kad jų skiepai būtų atnaujinti.
  • Keliaudami į užsienį pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu dėl papildomų skiepų.
  • Taip pat įsitikinkite, kad jūsų augintinio skiepai yra atnaujinti. Taip ne tik apsaugosite savo augintinį, bet ir jus bei jūsų šeimą.
logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai