Senescencinės ląstelės yra žinomos kaip mūsų organizmo senėjimo priežastis. Tai yra natūrali dalykų eiga, todėl nieko nuostabaus. Tačiau kadangi viskas mūsų organizme yra susiję, atrodo, kad senstančios ląstelės gali daryti daug didesnę įtaką, nei manėme anksčiau. Tiesą sakant, jos gali turėti didesnį vaidmenį atsirandant kai kurioms ligoms.

"Kaip rodo tyrimai su pelėmis, senstančių ląstelių kaupimasis mūsų organizme turi didelę įtaką mūsų gyvenimo trukmei." Mokslo žurnalas

Senstančios ląstelės gali turėti įtakos širdies ligoms

Gerai yra tai, kad senstančios ląstelės nustoja daugintis, todėl iš nepakankamai sveikų ląstelių neišsivysto vėžys. Nepaisant to, senstančių ląstelių vis dar galima aptikti mūsų organizme ir jos ilgai išlieka mūsų organizme.

Šis faktas labai svarbus, kai kalbama apie ląstelių ir kitų medžiagų, galinčių daryti įtaką mūsų organizmo sistemoms, kaupimąsi. Naujausi širdies ir kraujagyslių ligų tyrimai parodė, kad senstančios ląstelės gali prisidėti prie aterosklerozės vystymosi. Tiksliau tariant, mokslininkai bando suprasti, koks yra senstančių ląstelių vaidmuo formuojantis aterosklerozės plokštelėms.

"Plokštelės gali tapti mirtinai pavojingos, jei jos lūžta ir sukelia kraujo krešulius, kurie gali užkimšti arterijas ir sukelti širdies priepuolį ar insultą. Van Deursenas ir jo kolegos nustatė, kad pelės, kurių senstančios ląstelės buvo pašalintos, turėjo storesnius apsauginius dangtelius, todėl buvo mažesnė tikimybė, kad plokštelės sulūš." Mokslo žurnalas

Senstančios ląstelės gali turėti įtakos širdies ligoms

Prieš darant prielaidą apie tikrąjį senstančių ląstelių vaidmenį širdies ir kraujagyslių ligoms, dar reikia atlikti naujų tyrimų. Tačiau mokslininkai, atrodo, labai džiaugiasi nauju požiūriu į aterosklerozę. Kuo geriau suprantame veiksnius, susijusius su konkrečia liga, tuo lengviau įsikišti į ligos vystymąsi ir ją stabdyti.

Jei tyrėjai yra teisūs, galime ieškoti alternatyvių ligų gydymo būdų, nes ilgėja mūsų gyvenimo trukmė.

Senstančios ląstelės gali turėti įtakos širdies ligoms

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai