Labai mėgstame parodyti savo naudotojų neįtikėtinus darbus, ypač jei jie publikuoja straipsnius naudodami Mind the Graph iliustracijas ir įrankius.

Taigi, šiandien mes parodysime jums aukščiausios kokybės naudotojo tyrimus, atliktus proto diagramoje, Stefania Forner. Neseniai žurnale "Trends in Neurosciences" buvo paskelbtas jos apžvalginis straipsnis, pavadintas Sinapsinis sutrikimas sergant Alzheimerio liga: Sutrikusi simfonija.  Savo darbui iliustruoti ji sukūrė dvi grafines Alzheimerio ligos abstrakcijas.

Pirma, pradėkime nuo nedidelio Stefanios studijų srities pristatymo:

Alzheimerio liga (AD) - tai neurodegeneracinis sutrikimas, sukeliantis pažinimo funkcijų sutrikimus ir atminties praradimą. Alzheimerio liga yra šeštoji pagrindinė mirties priežastis JAV ir nuo jos kenčia 35 milijonai žmonių visame pasaulyje.

Įrodymai rodo, kad yra priežastinis ryšys tarp pažinimo sutrikimų sergant Alzheimerio liga ir sinapsių nykimo. Be to, sinapsių disfunkcija gali būti susijusi su dviem patologiniais procesais. Ekstraląstelinės sankaupos beta amiloido peptidas ir viduląstelinis kaupimasis tau baltymas.

Žinoma, kad šie du procesai vaidina svarbų vaidmenį sergant AD. Tačiau vienas iš svarbiausių esminių klausimų yra susijęs su molekuliniu ryšiu tarp beta amiloido ir tau, ir kaip šie du veikėjai tarpusavyje susiję sukelia sinapsinės funkcijos sutrikimus sergant AD.

Taigi, norėdama atskirai išanalizuoti tau baltymo ir beta amiloido peptido poveikį sinapsinei funkcijai ir AD, Stefania panaudojo dvi grafines santraukas, kurias ji parengė Mind the Graph platformoje. Vienoje iš jų pavaizdavo beta amiloido oligomerų susidarymą ir jų sinapsinio toksiškumo mechanizmus, o kitoje - ryšį tarp tau baltymo ir sinapsių neuronuose.  

Alzheimerio ligos grafinės santraukos

Alzheimerio liga

 

alzheimerio sutrikimas-tau

 

"Visų pirma, tyrimai, kuriuose tiriamas molekulinis ryšys tarp Aß, tau ir sinapsių deficito ir (arba) praradimo, atskleidė, kaip šios patologijos galiausiai gali lemti pacientų kognityvinių funkcijų pablogėjimą. Kelių galimų pre-sinapsinių ir postsinapsinių kelių nustatymas gali prisidėti prie pagrindinių klinikinių AD simptomų."

 

Aš taip pat noriu grafinių savo tyrimų santraukų!

 

Grafinės santraukos - tai būdas papildyti ir iliustruoti pagrindinius darbo aspektus. Jei norite sužinoti, kaip patiems sukurti nuostabias grafines santraukas, pateikiame keletą pranešimų, kurie jums padės:

 

Galite pradėti naudotis Mind the Graph nemokamai. Turime nemokamą versiją, kurią galite išbandyti ir naudotis mūsų moksline biblioteka. Premium naudotojams suteikiama visa prieiga prie platformos ir specialūs privalumai, kuriuos galite pamatyti čia.

infografika63724-3

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai