Нам дуже подобається демонструвати нашим користувачам неймовірні роботи - особливо якщо вони публікують статті з використанням ілюстрацій та інструментів Mind the Graph.

Отже, сьогодні ми покажемо вам дослідження преміум-користувача на mind the graph, Стефанія Форнер. Її оглядова стаття нещодавно була опублікована в Trends in Neurosciences під назвою Синаптичні порушення при хворобі Альцгеймера: Дисрегульована симфонія.  Вона зробила дві графічні абстракції про хворобу Альцгеймера, щоб проілюструвати свою роботу.

Спочатку давайте почнемо з невеликого вступу про навчальну сферу Стефанії:

Хвороба Альцгеймера (ХА) - це нейродегенеративний розлад, який спричиняє когнітивні порушення та втрату пам'яті. Хвороба Альцгеймера є шостою основною причиною смерті в США і впливає на 35 мільйонів людей по всьому світу.

Докази свідчать про те, що існує причинно-наслідковий зв'язок між когнітивними порушеннями при БА та втратою синапсів. Крім того, дисфункція синапсів може бути пов'язана з двома патологічними шляхами. Позаклітинне накопичення бета-амілоїдний пептид і внутрішньоклітинне накопичення тау-білок.

Відомо, що ці два процеси відіграють важливу роль у розвитку БА. Однак одним з основних фундаментальних питань, яке залишається відкритим, є молекулярний зв'язок між бета-амілоїдом і тау, а також те, як ці два гравці взаємозалежно спричиняють порушення синаптичної функції при БА.

Отже, щоб проаналізувати окремо вплив тау-протеїну та бета-амілоїдного пептиду на синаптичну функцію та БА, Стефанія використала два графічні реферати, які вона зробила на платформі Mind the Graph. Один з них демонструє утворення олігомерів бета-амілоїду та механізми їх синаптичної токсичності, а інший - зв'язок між тау-протеїном і синапсами в нейронах.  

Графічні реферати про хворобу Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера

 

альцгеймер-розлад-тау

 

"Зокрема, дослідження, що вивчають молекулярний зв'язок між Aß, тау і синаптичним дефіцитом та/або втратою синаптичних зв'язків, пролили світло на те, як ці патології можуть в кінцевому підсумку призвести до зниження когнітивних функцій у пацієнтів. Ідентифікація декількох потенційних пре- і постсинаптичних шляхів може сприяти розвитку основних клінічних симптомів БА".

 

Я теж хочу графічні анотації до своїх досліджень!

 

Графічні анотації - це спосіб доповнити та проілюструвати основні моменти вашої роботи. Якщо ви хочете дізнатися про те, як створювати дивовижні графічні анотації, ось кілька постів, які вам допоможуть:

 

Ви можете почати використовувати Mind the Graph безкоштовно. У нас є безкоштовна версія, в якій ви можете спробувати і отримати доступ до нашої наукової бібліотеки. Преміум-користувачі мають повний доступ до платформи та особливі переваги, як ви можете побачити тут.

infographic63724-3

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони