Bir laboratuvar protokolü veya cerrahi bir prosedür gibi bir metodolojiyi adım adım göstermek istiyorsanız zaman çizelgesi infografiği iyi bir seçenektir. Ayrıca bir hastalığın ilerleyişini açıklamanın da bir yoludur. Zaman çizelgesi şablonlarının bu örneklerine bakın:

Grafiksel özet şablonu zihin grafiğinde mevcutturBöylece boş bir tuvalden başlamanıza gerek kalmaz. Şablonlar zamandan tasarruf etmek ve bir düzenleme yapmak için çok faydalıdır. Bir yaratıma başlamanın en iyi yoludur.

Öncelikle favori grafik soyut şablonunuzu seçmeniz gerekir. Ardından özelleştirilmiş bir infografik elde etmek için öğeleri ve renkleri değiştirin. Aynı şekilde kendi modelinizi oluşturmak için şablonları ilham kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

preview_180729

Ayrıca, tasarımcılarımızın bunlar gibi grafiksel bir soyut şablonu nasıl oluşturduğunu öğrenmek istiyorsanız eğitim videomuzu izleyin. Videolarımızı izleyerek profesyonel bir şey yaratmak ve zamandan tasarruf etmek için tasarım ipuçları alacaksınız. Bir makale yayınlıyorsanız, bir sunum hazırlıyorsanız ve yetişmesi gereken bir teslim tarihiniz varsa, video eğitimleri bu süreçte size yardımcı olacaktır.

Grafiksel bir özet nasıl oluşturulur?

Bu videoda dört adımlı bir infografiğin nasıl yapılacağını anlattık, ancak bunu ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz. Dolayısıyla, farklı sayıda adımı gösteren bir grafiksel özet oluşturmanız gerekiyorsa, düzenlemeyi biraz değiştirmeniz yeterlidir.

 

Her hafta şu konularda video eğitimleri ekliyoruz youtube kanalımız. Tasarımcılarımız, profesyonel ve çekici bir grafik özet veya sunum oluşturmak için ipuçları ve öneriler içeren videolar hazırlamaktadır. Amaç, bilim insanlarını güçlendirmek ve bilim iletişimini geliştirmektir.

Ekliyoruz yeni videolar her hafta. Bizi izlemeye devam edin!

Tüm bu ipuçlarından sonra, sunumlarınızı ve yayınlarınızı geliştirmeye başlamaya hazır mısınız? Şimdi ücretsiz başlayın:

grafi̇ğe di̇kkat edi̇n bi̇li̇msel resi̇mler

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar