Ar šį rytą gėrėte kavą? Dalis mokslininko socialinio gyvenimo vyksta per kavos pertraukėles mokslinėse konferencijose, laboratoriniuose seminaruose ir kasdien laboratorijoje. Tačiau kava taip pat yra mokslinė tema. Daugiausia dėl kofeino - centrinės nervų sistemos (CNS) stimuliatoriaus ir plačiausiai pasaulyje vartojamo psichoaktyvaus narkotiko.

Taigi, norėdami pasidžiaugti kava arba patarti, kaip ją išgerti, pažiūrėkime, kaip veikia kofeinas.

Peržiūra_99571 (2)

Geriausiai žinomas šaltinis - kavos pupelės, klaidingai vadinamos Coffea augalų sėklomis. Gėrimai, kuriuose yra kofeino, vartojami siekiant sumažinti mieguistumą arba išvengti jo ir pagerinti darbingumą. Gaminant šiuos gėrimus, kofeinas išgaunamas mirkant augalinį produktą vandenyje - šis procesas vadinamas infuzija. Šie gėrimai, pavyzdžiui, kava, arbata ir kola, yra labai populiarūs; 2014 m. duomenimis, 85% suaugusių amerikiečių kasdien vartojo tam tikros formos kofeino, vidutiniškai suvartodami 164 mg.

peržiūra_99586

Farmakologija

Yra keli žinomi veikimo mechanizmai, kuriais galima paaiškinti stimuliacijos poveikį. Svarbiausias yra tas, kad jis grįžtamai blokuoja adenozino poveikį jo receptoriui ir todėl neleidžia pasireikšti adenozino sukeltam mieguistumui. Jis taip pat stimuliuoja tam tikras autonominės nervų sistemos dalis.

Peržiūra_99590 (1)

Šios infografikos buvo sukurtos mokslininkams skirtoje internetinėje platformoje Mind the Graph. Jei norite kurti savo infografikus, protokolus, plakatus ar pristatymus, galite nemokamai pradėti naudotis Mind the Graph. Taip pat galite dalytis savo kūriniais ir atsiliepimais su mumis: contact@mindthegraph.com

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai