Życie akademickie wymaga dobrej domeny pisania pracy. Jednak życie naukowe poza laboratorium wymaga czegoś więcej. Wymaga ono zapoznawania się z nowymi technikami i narzędziami. W tej kwestii pojawia się nowe i modne wyrażenie: abstrakcja wizualna.

Zwłaszcza w przypadku nauk przyrodniczych i nauk o zdrowiu, abstrakcje wizualne i infografiki naukowe są dobrymi partnerami do przekazywania nowych odkryć i istotnych informacji innym naukowcom i laikom. 

Z drugiej strony, inne nauki dopiero teraz odkrywają korzyści płynące z wykorzystania bodźców wizualnych w celu dotarcia do różnych i większych odbiorców.

Na całym świecie wiele czasopism dostosowuje już swoje treści do nowego formatu abstraktów wizualnych. Ponadto, wraz z ostatnimi zmianami w formacie publikacji, prawie wszystkie wydawnictwa zachęcają do przesyłania abstraktów wizualnych.

Wydawcy przyjmują elementy wizualne, infografiki i abstrakcje wizualne we wszystkich dziedzinach nauki, w tym w dziedzinach niebiologicznych, takich jak astronomia, fizyka, chemia itp., chociaż najwyraźniej "ruch" rozpoczął się w fizjologii, farmakologii, biochemii, neurologii i innych dziedzinach związanych z medycyną.

Czym są streszczenia wizualne?

Abstrakty wizualne to obrazy o wysokiej rozdzielczości przedstawiające ogólną ideę artykułu badawczego. Mogą one podsumowywać artykuły badawcze, artykuły przeglądowe lub krótkie komunikaty.

Wizualne streszczenia mają na celu zapoznanie czytelnika z artykułem badawczym w ciągu kilku minut i zazwyczaj zawierają ogólną koncepcję projektu eksperymentalnego, hipotezę i wskazanie wyników.

Pozwalają one na szybkie zapoznanie się z informacjami, jednocześnie stymulując dalszą eksplorację tematu badań. Niektóre figury są tak innowacyjne i spektakularne, że każą nam zadać sobie pytanie, w jaki sposób zostały wykonane.

Bez wątpienia stworzenie dobrego streszczenia wizualnego nie jest łatwym zadaniem. Musisz mieć jasne i dokładne pojęcie o temacie, zanim jeszcze zaczniesz.

Nawet jeśli przestrzegasz wszystkich zasad wizualizacji danych i szukasz setek samouczków, praktyka jest jedyną drogą do perfekcji.

Jednak jako naukowcy nie chcemy być znani z doskonałych umiejętności artystycznych lub projektowych. Naszym celem jest po prostu przekazywanie wyników naszych badań. Jeśli mamy z tym problemy - a często mamy - to mamy problem, który wymaga rozwiązania.

Ok, najpierw najważniejsze. Co oznacza dobra komunikacja w świecie nauki?

Przyjrzyjmy się kilku wizualnym abstrakcjom.

Przykład abstrakcji wizualnej

Wygląda dość prosto, prawda? To dlatego, że tak właśnie powinno być.

Może to być nieco zaskakujące, ale ten prosto wyglądający abstrakt wizualny został opublikowany w Nature Reviews Cancer2, renomowanym recenzowanym czasopiśmie naukowym.

Co nam to mówi? Że nawet największe czasopisma nie chcą, byś był najlepszym grafikiem na świecie. To, czego oczekują, to materiały graficzne, które skutecznie wspierają tekst.

Rodzaje abstraktów wizualnych

Styl diagramu: Zwykle pomaga, gdy w grę wchodzi wiele struktur molekularnych.

Styl infografiki: Jest preferowany, gdy masz obrazy o dużym wpływie wizualnym i tekst, który ma być włączony do tego samego diagramu. Możesz spróbować Kreator infografik Mind the Graph.

Typ komiksu: Najbardziej odpowiedni typ do komunikacji w czasopismach.

Dlaczego warto używać abstrakcji wizualnej?

Komunikaty obrazkowe są dobrze odbierane przez zgromadzoną publiczność. Podobnie, kilkustronicowy artykuł jest zwięźle przedstawiony na jednym obrazie za pomocą wizualnego streszczenia.

Korzystanie z wizualnych streszczeń jest skutecznym sposobem narracji kluczowych punktów, które mają być przekazane przez autora. Staje się również szybkim obiektem przeglądu artykułu badawczego i oszczędza czas czytelnika.

Dobrze przedstawione streszczenie wizualne ostatecznie przedstawia całą historię artykułu badawczego i staje się jego sercem.

Z pragmatycznego punktu widzenia, wizualne streszczenia również zwiększają liczbę odsłon (tj. przyciągają czytelników) i zwiększają szansę na bycie cytowanym w innych publikacjach!

Oto przykład interesującego obrazu z artykułu opublikowanego w "Frontiers in Cellular and Infection Microbiology", w którym wykorzystano infografikę w abstrakcie wizualnym, aby przyciągnąć uwagę czytelników.

Artykuł z abstraktem wizualnym ma ponad 2 razy więcej odsłon niż średnia dla wydania, w którym został opublikowany. To 200% więcej odbiorców, aby dowiedzieć się o twoich odkryciach naukowych.

visual-abstract-example

Według słynnego badanie Wspomniane w Economist "Graphic Details: the importance of diagrams to science" posiadanie infografiki jako elementu wizualnego w artykule zwiększa liczbę cytowań w 120%. Więc... dlaczego nie użyć wizualnego streszczenia? Brzmi jak właściwa rzecz do zrobienia.

Jak stworzyć abstrakcję wizualną?

Zastanawiając się nad stworzeniem abstraktu wizualnego do swojej pracy naukowej, warto zadać sobie kilka pytań:

  • Czego dotyczą moje badania?
  • Jakie są moje główne wnioski?
  • Jak moje odkrycia mają się do tego, co było znane wcześniej?
  • Jakie znaczenie dla odbiorców mają moje odkrycia?

Innymi słowy, musisz bardzo dobrze zrozumieć swoją pracę, zanim spróbujesz ją przekazać.

Czy rozumiesz swoją pracę na tyle dobrze, by wytłumaczyć ją nawet laikowi? Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, nie masz wymówki, by nie korzystać z narzędzia do tworzenia abstrakcji wizualnych online.

Nawet jeśli ty i twoi współpracownicy doskonale rozumiecie badania i wyniki, twoim obowiązkiem jest pomóc odbiorcom zrozumieć je równie dobrze, a darmowe narzędzie online jest idealnym sposobem na osiągnięcie tego celu. Niech to będzie wizualne!

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "nie", obawiam się, że możesz mieć problemy z napisaniem pracy od streszczenia do podziękowań. W takim przypadku darmowy generator streszczeń również może pomóc ci poczuć się pewniej i mieć kontrolę nad swoją pracą. W związku z tym, gorąco zachęcam do stworzenia własnego abstraktu. Streszczenie wizualne online.

Niektórzy czytelnicy mogą uznać za skomplikowane nawet zrozumienie tytułu artykułu naukowego. Zrób to wizualnie! Podsumowując, obraz wyjaśnia więcej niż tysiąc słów. Nie wiesz jak to zrobić? Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Teraz, wraz z posiadaniem skutecznego narzędzie Aby pomóc, oto kilka wskazówek, jak stworzyć atrakcyjną abstrakcję wizualną:

Upewnij się, że znasz główne punkty

Napisz wnioski w jak najmniejszej liczbie słów, a następnie skróć je jeszcze bardziej. Uprość główne punkty, aż będziesz mieć tylko zdanie lub dwa. Będzie to służyć jako podstawa dla abstrakt graficzny.

Zobacz, co sprawdziło się u innych

Chociaż chcesz, aby twoja wizualna abstrakcja była oryginalna, przyjrzenie się istniejącym materiałom może pomóc ci zdecydować, co uwzględnić, a co pominąć.

The Wytyczne dotyczące streszczeń graficznych Cell Press zawierać przykłady różnych stylów abstraktów wizualnych i sposobów ich ulepszania.

Wyszukaj w czasopiśmie, do którego składasz wniosek, już opublikowane streszczenia wizualne, a dowiesz się, jakiego stylu, czcionek i kolorów użyć.

Możesz również sprawdzić galerię Mind the Graph z możliwością personalizacji wizualne szablony abstrakcyjne dla inspiracji, które możesz zacząć edytować w razie potrzeby.

Galeria Mind the Graph: Brain Human Coronal Sagittal Cut
Galeria Mind the Graph: Brain Human Coronal Sagittal Cut

Dopasuj abstrakcję do swoich celów

Przebieg streszczenia zależy od rodzaju prezentowanych danych. Jeśli wnioski są takie, że A prowadzi do B, to pogrubiona strzałka między nimi może to wyraźnie zilustrować.

Jeśli próbujesz znaleźć brakujące ogniwo między B i C, znak zapytania między tymi dwoma obrazami będzie działał dobrze.

Podobnie, jeśli badania ujawniają strukturę białka, zaprezentuj obraz tej struktury. A wizualizacja typu schemat blokowy może być idealna do zilustrowania procesów lub mechanizmów.

Zawiera słowa kluczowe i nic więcej

Jakich konkretnych słów lub zwrotów szuka czytelnik, aby zrozumieć, o czym jest artykuł? Uwzględnij je na obrazie, a pomiń najdrobniejsze szczegóły - zostaną one omówione w streszczeniu tekstu i w artykule.

Upewnij się, że jest to zrozumiałe

Jeśli czytelnik musi poświęcić więcej niż kilka minut na zrozumienie streszczenia wizualnego, to mija się to z celem, a nawet może sprawić, że czytelnik straci zainteresowanie.

Stwórz więc jasną i prostą wizualizację, która będzie łatwa do zrozumienia za jednym zamachem.

Edycja abstrakcji wizualnej

Wiadomość: Ustal priorytety kluczowych komunikatów. Wizualne wyświetlanie wiadomości zależy od rodzaju i liczby wiadomości / wyników, które chcesz przekazać.

Układ:

  1. Tytuł wraz z kluczowym pytaniem.
  2. Pola wizualne: Mogą być wykonane za pomocą kolorowych pól, paneli lub kształtów. Aby ułatwić przeglądanie, streszczenie wizualne powinno mieć wyraźny podział na sekcje.
  3. Napisy powinny być czytelne i nie mniejsze niż 10 punktów dla normalnego tekstu.
  4. Dodaj autora, cytat i czasopismo

Przykłady układu:

Kolor: Należy dołożyć starań, aby używać kolorów, które się uzupełniają lub mają różne odcienie. Jeśli nie masz pewności co do kolorów, użyj stylu monochromatycznego.

Liczby: Mogą to być dane liczbowe użyte w manuskrypcie lub obrazy, do których masz prawa autorskie, upewnij się, że korzystasz z zaufanych zasobów banku zdjęć, takich jak Mind the Graph.

Proces tworzenia wizualnych abstraktów za pomocą platformy Mind the Graph jest bardzo prosty. Zaloguj się do platformy, wybierz wymagane ikony, przeciągnij je i upuść na stronie.

Ułóż ikony zgodnie z ich relacjami i dodaj tekst, który wyjaśnia twoją historię! Tak! To wszystko.

Możesz wybierać spośród różnych kolorów tła, motywów i wstępnie przygotowanych formatów. Ponadto, jeśli potrzebujesz jakiejś konkretnej ikony, której nie ma jeszcze w bibliotece, możemy ją dla Ciebie zaprojektować w mgnieniu oka.

Przykłady abstrakcji wizualnych i bezpłatne szablony

Jest to typowy przykład abstraktu wizualnego dla Annals of Surgery stworzonego przez zespół Mind the Graph dla klienta.

Inny przykład typowego abstraktu wizualnego zaproponowany przez Annals of Surgery z wydawnictwa naukowego Lippincott.
Są to przykłady konfigurowalnych abstraktów wizualnych, które można znaleźć na platformie Mind the Graph.

Nie musisz przygotowywać niczego od zera, w Mind the Graph będziesz miał dostęp do wielu szablony i tysiące naukowo dokładnych ilustracji na początek. Od myszy i szczurów, przez zwierzęta laboratoryjne, po wszelkie dziedziny związane z medycyną i naukami przyrodniczymi.

Wszystko to zostało stworzone dla naukowców i z ich pomocą.

Czy jesteś gotowy, aby zacząć tworzyć własne wizualne abstrakcje? W Mind the Graph znajdziesz wiele możliwości i zasobów, by to zrobić.

Nie pozwól, aby brak umiejętności lub doświadczenia odrzucił Cię od tego niesamowitego doświadczenia. Zacznij tworzyć już teraz z Mind the Graph.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony