Akademinis gyvenimas reikalauja geros referato rašymo srities. Tačiau mokslinis gyvenimas už laboratorijos ribų reikalauja daugiau. Jis reikalauja nuolat atnaujinti žinias apie naujus metodus ir priemones. Šiuo klausimu atsiranda nauja ir madinga sąvoka: vizualinė abstrakcija.

Ypač gyvybės ir sveikatos mokslų srityse vaizdinės abstrakcijos ir mokslinės infografikos yra geri partneriai, padedantys perteikti naujus atradimus ir svarbią informaciją kitiems mokslininkams ir neprofesionalams. 

Kita vertus, kiti mokslai tik dabar atranda vizualinių stimulų naudojimo naudą, kad pasiektų skirtingas ir didesnes auditorijas.

Visame pasaulyje daugelis žurnalų jau pritaiko savo turinį šiam naujam vizualiniam santraukų formatui. Be to, pastaruoju metu pasikeitus leidybos formatui, beveik visos leidyklos skatina pateikti vizualines santraukas.

Leidėjai pritaiko vaizdinius elementus, infografiką ir vaizdinę abstrakciją įvairiose mokslo srityse, įskaitant nebiologines sritis, pavyzdžiui, astronomiją, fiziką, chemiją ir t. t., nors akivaizdu, kad "judėjimas" prasidėjo nuo fiziologijos, farmakologijos, biochemijos, neurologijos ir kitų su medicina susijusių sričių.

Kas yra vaizdinės santraukos?

Vaizdinės santraukos - tai didelės raiškos paveikslėliai, vaizduojantys bendrą mokslinio darbo idėją. Jose gali būti apibendrinti mokslinių tyrimų straipsniai, apžvalginiai straipsniai arba trumpi pranešimai.

Vaizdinių santraukų tikslas - per kelias minutes supažindinti skaitytoją su mokslinių tyrimų straipsniu, jose paprastai pateikiama bendra eksperimento plano idėja, hipotezė ir rezultatai.

Jie leidžia greitai patikrinti informaciją ir kartu skatina tolesnį tyrimo temos nagrinėjimą. Kai kurie skaičiai yra tokie novatoriški ir įspūdingi, kad verčia klausti savęs, kaip jie buvo sukurti.

Be abejo, sukurti gerą vaizdinę abstrakciją nėra lengva. Dar prieš pradėdami turite turėti aiškią ir išsamią idėją apie temą.

Net jei laikysitės visų duomenų vizualizavimo taisyklių ir peržiūrėsite šimtus vadovėlių, praktika iš tiesų yra vienintelis kelias į tobulumą.

Tačiau mes, kaip mokslininkai, nesiekiame būti žinomi dėl savo tobulų meno ar projektavimo įgūdžių. Mūsų tikslas - tiesiog pranešti apie savo atradimus. Jei mums tai sunkiai sekasi - o mums dažnai sekasi - vadinasi, turime problemą, kurią reikia spręsti.

Gerai, pirmiausia. Ką reiškia geras bendravimas mokslo pasaulyje?

Pažvelkime į keletą vaizdinių abstrakcijų.

vaizdinis abstraktus pavyzdys

Atrodo gana paprastai, tiesa? Taip yra todėl, kad taip ir turėtų būti.

Tai gali šiek tiek nustebinti, tačiau ši paprasta vizualinė santrauka buvo paskelbta garsiame recenzuojamame moksliniame žurnale "Nature Reviews Cancer2".

Ką tai mums sako? Kad net didžiausi žurnalai nenori, jog būtumėte geriausias grafikos dizaineris pasaulyje. Jie nori, kad grafinė medžiaga veiksmingai papildytų tekstą.

Vaizdinių abstrakcijų tipai

Diagramos stilius: Paprastai padeda, kai yra daug molekulinių struktūrų.

Infografikos stilius: Pageidautina, kai į tą pačią diagramą reikia įtraukti didelį vizualinį poveikį turinčius vaizdus ir tekstą. Galite pabandyti Mind the Graph infografikos kūrėjas.

Komiksų tipas: Tinkamiausias tipas bendravimui žurnaluose.

Kodėl verta naudoti vizualinę abstrakciją?

Vaizdiniai pranešimai yra gerai vertinami susirinkusios auditorijos. Panašiai ir kelių puslapių ilgio straipsnis glaustai pristatomas vienu vaizdu, naudojant vaizdinę santrauką.

Vaizdinių santraukų naudojimas yra veiksmingas būdas papasakoti svarbiausius autoriaus perteikiamus dalykus. Ji taip pat tampa greitos mokslinio straipsnio apžvalgos objektu ir taupo skaitytojo laiką.

Gerai pateikta vaizdinė santrauka galiausiai atspindi visą mokslinio darbo istoriją ir tampa straipsnio esme.

Pragmatiškai žiūrint, vaizdinės santraukos taip pat padidina puslapių peržiūrų skaičių (t. y. pritraukia skaitytojus) ir padidina tikimybę, kad jos bus cituojamos kituose leidiniuose!

Pateikiame įdomų paveikslėlį iš žurnale "Frontiers in Cellular and Infection Microbiology" išspausdinto straipsnio, kurio vaizdinėje santraukoje buvo panaudotas infografikas skaitytojų dėmesiui patraukti.

Straipsnis su vaizdine santrauka sulaukia daugiau nei 2 kartus daugiau peržiūrų nei leidinio, kuriame jis buvo paskelbtas, puslapių vidurkis. Tai 200% daugiau auditorijos, norinčios sužinoti apie jūsų mokslinius atradimus.

vizualinis-abstraktus-pavyzdys

Pasak garsaus tyrimas paminėta žurnale "Economist" "Graphic Details: the importance of diagrams to science", kuriame infografikas yra vizualinis elementas, padidina citavimą 120%. Taigi... kodėl gi nenaudoti vaizdinės santraukos? Skamba kaip teisingas dalykas.

Kaip sukurti vizualinę abstrakciją?

Galvodami apie tai, kaip sukurti vaizdinę tiriamojo darbo santrauką, galite užduoti sau keletą klausimų:

  • Apie ką yra mano tyrimas?
  • Kokios yra mano pagrindinės išvados?
  • Kaip mano išvadas galima palyginti su anksčiau žinomais duomenimis?
  • Kuo mano išvados svarbios auditorijai, t. y. kokia jų reikšmė?

Kitaip tariant, prieš bandydami perteikti savo darbą, turite jį labai aiškiai suprasti.

Ar pakankamai aiškiai suprantate savo darbą, kad galėtumėte jį paaiškinti net nespecialistui? Jei atsakėte teigiamai, neturite pasiteisinimo nesinaudoti vaizdinių santraukų kūrimo programa internete.

Nors jūs ir jūsų kolegos puikiai suprantate tyrimus ir išvadas, jūsų pareiga - padėti auditorijai suprasti juos taip pat gerai, o nemokama internetinė priemonė yra puikus būdas tai padaryti. Padarykite tai vaizdžiai!

Jei atsakėte neigiamai, bijau, kad jums gali kilti sunkumų rašant darbą nuo santraukos iki padėkos. Tokiu atveju nemokamas santraukų generatorius taip pat galėtų padėti jums jaustis užtikrinčiau ir labiau kontroliuoti savo darbą. Todėl primygtinai rekomenduoju pabandyti susikurti savo vaizdinė abstrakcija internete.

Kai kuriems skaitytojams gali būti sudėtinga suprasti net mokslinio straipsnio pavadinimą. Padarykite jį vizualų! Apskritai vaizdas paaiškina daugiau nei tūkstantis žodžių. Nežinote kaip? Mes jums padėsime.

Dabar kartu su veiksminga įrankis į pagalbą pateikiame keletą patarimų, kaip sukurti įtikinamą vaizdinę abstrakciją:

Įsitikinkite, kad žinote pagrindinius dalykus

Parašykite kuo mažiau žodžių, o tada dar labiau sutrumpinkite. Supaprastinkite pagrindinius dalykus, kol liks tik vienas ar du sakiniai. Tai bus pagrindas jūsų grafinis abstraktas.

Sužinokite, kas pasiteisino kitiems

Nors norite, kad jūsų vaizdinė abstrakcija būtų originali, peržiūrėję esamą medžiagą galite nuspręsti, ką įtraukti, o ko ne.

Svetainė Cell Press Grafinių santraukų gairės pateikti įvairių vaizdinių santraukų stilių pavyzdžių ir nurodyti, kaip jas patobulinti.

Žurnale, kuriam teikiate paraišką, ieškokite jau paskelbtų vaizdinių santraukų ir sužinosite, kokį stilių, šriftus ir spalvas naudoti.

Taip pat galite peržiūrėti Mind the Graph pritaikomų vizualiniai abstraktūs šablonai įkvėpimo, kurį galite pradėti redaguoti pagal savo poreikius.

Mind the Graph galerija: Žmogaus smegenų vainikinis sagitalinis pjūvis
Mind the Graph galerija: Žmogaus smegenų vainikinis sagitalinis pjūvis

Pritaikykite savo abstrakciją, kad ji atitiktų jūsų tikslus

Santraukos eiga priklauso nuo to, kokius duomenis pateikiate. Jei jūsų išvadose teigiama, kad A veda prie B, tai galima aiškiai iliustruoti paryškinta rodykle tarp šių dviejų elementų.

Jei bandote rasti trūkstamą jungtį tarp B ir C, tarp šių dviejų paveikslėlių gerai tiktų klausimo ženklas.

Taip pat, jei tyrimo metu atskleidžiama baltymo struktūra, pateikite tos struktūros nuotrauką. Procesams ar mechanizmams iliustruoti puikiai tinka srauto diagramos tipo vaizdinė medžiaga.

Įtraukite raktinius žodžius ir nieko daugiau

Kokių konkrečių žodžių ar frazių skaitytojas ieško, kad suprastų, apie ką rašoma straipsnyje? Įtraukite juos į paveikslėlį, o smulkmenas palikite nuošalyje - jos bus aprašytos teksto santraukoje ir straipsnyje.

Užtikrinkite, kad jis būtų suprantamas

Jei skaitytojas turi sugaišti daugiau nei porą minučių, kad suprastų jūsų vaizdinę santrauką, tai neatitinka tikslo ir netgi gali sukelti skaitytojo susidomėjimą.

Taigi sukurkite aiškų ir paprastą vaizdinį, kurį lengva suprasti vienu ypu.

Redaguoti vaizdinę abstrakciją

Žinutė: Nustatykite prioritetus pagrindinei žinutei. Vizualus pranešimo pateikimas priklauso nuo pranešimų ir rezultatų, kuriuos tikitės perduoti, tipo ir skaičiaus.

Išdėstymas:

  1. Pavadinimas ir pagrindinis sprendžiamas klausimas.
  2. Regos laukai: Galima naudoti spalvotus langelius, lenteles arba figūras. Kad būtų patogu naršyti, vizualinėje abstrakcijoje turėtų būti aiškiai atskirti skyriai.
  3. Raidės turi būti aiškiai įskaitomos, o įprasto teksto šriftas turi būti ne mažesnis kaip 10 punktų.
  4. Pridėti autorių, citatą ir žurnalą

Išdėstymo pavyzdžiai:

Spalva: Reikėtų stengtis naudoti viena kitą papildančias arba skirtingų atspalvių spalvas. Jei nesate tikri dėl spalvų, naudokite vienspalvį stilių.

Skaičiai: Tai gali būti rankraštyje naudojami skaičiai arba paveikslėliai, kurių autorių teises turite, todėl įsitikinkite, kad savo paveikslėlių bankui naudojate patikimus šaltinius, pvz. Mind the Graph.

Vizualinių santraukų kūrimo procesas naudojant Mind the Graph platformą yra labai paprastas. Prisijunkite prie platformos, pasirinkite reikiamas piktogramas, vilkite jas į puslapį.

Išdėliokite piktogramas pagal jų ryšį ir pridėkite tekstą, kuris paaiškina jūsų istoriją! Taip! Štai ir viskas.

Galite rinktis įvairias fono spalvas, temas ir iš anksto paruoštus formatus. Be to, jei jums reikia kokios nors konkrečios piktogramos, kurios dar nėra bibliotekoje, galime greitai sukurti ją pagal užsakymą.

Vaizdinių abstrakcijų pavyzdžiai ir nemokami šablonai

Tai tipiškas "Annals of Surgery" vizualinės santraukos pavyzdys, kurį klientui sukūrė "Mind the Graph" komanda.

Kitas tipinės vaizdinės santraukos pavyzdys, pasiūlytas mokslinės leidyklos "Lippincott" žurnale "Annals of Surgery".
Tai yra pritaikomų vaizdinių santraukų, kurias galite rasti Mind the Graph platformoje, pavyzdžiai.

Jums nereikia nieko ruošti nuo nulio, nes Mind the Graph galėsite naudotis daugeliu šablonai ir tūkstančiai moksliškai tikslių iliustracijų. Čia rasite bet kokią su medicina ir gamtos mokslais susijusią sritį - nuo pelių ir žiurkių iki laboratorinių gyvūnų.

Visa tai sukurta mokslininkams ir jiems padedant.

Ar esate pasirengę pradėti kurti savo vaizdines abstrakcijas? Mind the Graph yra daugybė galimybių ir išteklių, kaip tai padaryti.

Neleiskite, kad įgūdžių ar patirties stoka jus atstumtų nuo šios nuostabios patirties. Pradėkite kurti jau dabar su Mind the Graph.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai