Bycie badaczem nie jest łatwe. Musisz być skoncentrowanym i odpornym aby stawić czoła codziennym wyzwaniom. Dlatego zdecydowaliśmy się trochę pomóc i przedstawić "8 wskazówek, jak poprawić swoje badania"

1. Zadaj dobre pytanie

Zanim jeszcze pomyślisz o pieniądzach lub zakresie projektu, poświęć czas na pytanie, które chcesz zadać w swoich badaniach. Twoje pytanie poprowadzi Cię, gdy wszystko stanie się mgliste. A uwierz mi, wszystko stanie się mgliste.

8 wskazówek, jak ulepszyć swoje badania

2. Dużo czytać

Kiedy myślisz, że przeczytałeś wystarczająco dużo, podwoj to. Codziennie publikowane są artykuły naukowe. Upewnij się, że znasz nowe trendy w swojej dziedzinie badań i bądź na bieżąco.

3. Wiedzieć, dokąd się zmierza

Pomyśl o procesie tworzenia projektu i jego realizacji. Poświęć czas na zaplanowanie kolejnego kroku i zastanowienie się nad możliwymi rezultatami. Jeśli wiesz, dokąd chcesz się udać ze swoimi badaniami, o wiele łatwiej będzie znaleźć drogę.

4. Zapytaj o opinię innych badaczy

Peer view umiera. Zamiast tego, preprinty stają się coraz bardziej popularne. Udostępnij swoje badania innym naukowcom i uzyskaj informacje na temat tego, co należy poprawić. Ukończysz swoje badania o wiele bardziej ugruntowane i gotowe do publikacji w dobrym czasopiśmie.

8 wskazówek, jak ulepszyć swoje badania

5. Myśl jak osoba z zewnątrz

Ludzie świeccy i najlepsi badacze w danej dziedzinie mają coś wspólnego: nie będą interesować się twoimi badaniami, jeśli nie będą one dla nich łatwe do zrozumienia i istotne. Pokaż, że masz domenę nad swoimi odkryciami i wiesz, jak przedstawić je w prosty i zorganizowany sposób. Infografiki i graficzne streszczenia są do tego świetnym narzędziem.

6. Dowiedz się, jak sprzedawać swoje prace

Tak, wszyscy chcemy zostać opublikowani. Jednak codziennie publikowane są stosy dobrych badań i nikt o nich nie słyszy. Wykorzystaj kanały do rozpowszechniania swoich badań, takie jak media społecznościowe i konferencje. Nowe technologie są kluczem do rozpowszechniania informacji, więc używaj ich w mądry sposób!

8 wskazówek, jak ulepszyć swoje badania

7. Wyniki negatywne są również wynikami

Naucz się odczytywać swoje wyniki. Niezależnie od tego, czy są one negatywne, czy pozytywne, interpretuj je i zrozum, co ci mówią. Czasami "zły kierunek" może pokazać nowy punkt widzenia.

8. Nie próbuj napisać całego artykułu w jeden dzień.

Nauka pisania artykułów naukowych wymaga czasu. Wykorzystaj pierwszy napisany projekt jako coś do rozwoju. Po napisaniu wszystkiego, weź głęboki oddech i zrób pauzę. Gdy wrócisz do swojej pracy, będziesz w stanie znaleźć pominięte błędy.

Środowisko akademickie niesie ze sobą wiele wyzwań. Znajdowanie nowych narzędzi aby pomóc ci ulepszyć swoje badania, jest zawsze dobrym pomysłem. Bądź więc ciekawy i odważny!8 wskazówek, jak ulepszyć swoje badania

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony