Byť výskumným pracovníkom nie je jednoduché. Musíte byť sústredený a odolný. čeliť každodenným výzvam. Preto sme sa rozhodli poskytnúť malú pomoc a predstaviť "8 tipov na zlepšenie vášho výskumu".

1. Položte dobrú otázku

Ešte predtým, ako začnete premýšľať o peniazoch alebo rozsahu projektu, venujte čas otázke, ktorú chcete výskumom položiť. Vaša otázka vás bude viesť, keď sa všetko zahmlí. A verte mi, že sa to zahmlí.

8 tipov na zlepšenie vášho výskumu

2. Veľa čítajte

Keď si myslíte, že ste prečítali dosť, zdvojnásobte to. Vedecké práce sa publikujú každý deň. Uistite sa, že poznáte nové trendy vo vašej oblasti výskumu a zostaňte v obraze.

3. Vedieť, kam idete

Premýšľajte o procese tvorby projektu a jeho realizácie. Venujte čas plánovaniu ďalších krokov a premýšľaniu o možných výstupoch. Ak viete, kam chcete svojím výskumom smerovať, bude oveľa jednoduchšie nájsť cestu.

4. Opýtajte sa na názor iných výskumníkov

Vzájomný pohľad je na ústupe. Namiesto toho sú čoraz populárnejšie preprinty. Sprístupnite svoj výskum ostatným vedcom a získajte podnety, čo zlepšiť. Svoj výskum dokončíte oveľa fundovanejšie a budete pripravení publikovať v dobrom časopise.

8 tipov na zlepšenie vášho výskumu

5. Myslite ako cudzinec

Laici a najlepší výskumníci vo vašom odbore majú niečo spoločné: nebudú sa zaujímať o váš výskum, ak nebude pre nich zrozumiteľný a relevantný. Ukážte, že máte nad svojimi zisteniami doménu a viete ich prezentovať jednoduchým a usporiadaným spôsobom. Infografiky a grafické abstrakty sú na to skvelým nástrojom.

6. Naučte sa predávať svoju prácu

Áno, všetci chceme byť publikovaní. Každý deň sa však publikujú hromady dobrých výskumov a nikto sa o nich nedozvie. Využívajte kanály na šírenie svojho výskumu, ako sú sociálne médiá a konferencie. Nové technológie sú kľúčom k šíreniu vašich informácií, preto ich využívajte inteligentným spôsobom!

8 tipov na zlepšenie vášho výskumu

7. Negatívne výsledky sú tiež výsledky

Naučte sa čítať výsledky. Či už sú negatívne alebo pozitívne, interpretujte ich a pochopte, čo vám hovoria. Niekedy vám "zlý smer" môže ukázať nový uhol pohľadu.

8. Nesnažte sa napísať celú prácu za jeden deň

Naučiť sa písať vedeckú prácu si vyžaduje čas. Využite prvý projekt, ktorý ste napísali, ako niečo, čo môžete rozvíjať. Po tom, čo všetko napíšete, sa zhlboka nadýchnite a urobte si pauzu. Keď sa k svojej práci vrátite, budete môcť nájsť vynechané chyby.

Akademická pôda prináša mnoho výziev. Hľadanie nových nástrojov ktoré vám pomôžu zlepšiť váš výskum, je vždy dobrý nápad. Buďte teda zvedaví a odvážni!8 tipov na zlepšenie vášho výskumu

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny