Roky pracujete, míňate peniaze, prezentujete svoje zistenia na konferenciách, čelíte každodenným výzvam vedeckého výskumu a nakoniec vám uverejnia článok!

Čo teraz? Myslíte si, že je to hotové? NIE!

Ak vaším cieľom nebol nudný riadok navyše v učebnom pláne, vaša misia sa neskončila! Načo je vám publikovaná práca, ak ju nikto nečíta? Ak nikto ho necituje?

Číta niekto váš výskum?

Vedeli ste, že 50% všetkých publikovaných článkov nikdy nečítajú viac ako autori, recenzenti a redaktori časopisu? A čo je ešte horšie, 90% z nich nie je nikdy citovaných! Ani raz!

Ak chcete byť citovaní, musíte byť videní.

Kto publikuje v renomovanom časopise, ako je Nature alebo Science, zvyčajne získa veľkú publicitu. Ale čo my? Ako sa môžu zviditeľniť obyčajní smrteľníci?

Stačí postupovať podľa týchto štyroch krokov:

Získajte sexy titul

výskum

Verte mi, veda je o príťažlivosti. K dispozícii je príliš veľa dokumentov a váš čitateľ má obmedzený čas na vyhľadávanie relevantných informácií. Zaujmite čitateľa na prvý pohľad a máte napoly vyhrané.

 

Kľúčové slová vyberajte múdro

výskum

Kľúčové slová sú spôsob, akým ostatní ľudia nájdu váš dokument. Neplytvajte kľúčovými slovami na slová, ktoré nepredstavujú podstatu vášho výskumu.

 

Tvrdo pracujte na svojom abstrakte

výskum

Čas je vzácny a nikto nebude čítať celý výskum, aby zistil, či bude užitočný. Ak sa vám podarí vzbudiť záujem čitateľa o názov alebo kľúčové slová, úžasné! Teraz máte abstrakt, ktorý vám umožní predať váš výskum pomocou trochu viac informácií. Napíšte abstrakt tak, aby ste v ňom prezentovali relevantné informácie a získali si čitateľa.

 

Obrázok je hodný tisícov slov

výskum

Ak ste nezvládli ostatné tri kroky, nebojte sa. Sústreďte sa na to, aby ste mali úžasný grafický abstrakt, ktorý rozpráva príbeh vašej práce alebo ukazuje dôležitú časť vašich zistení.

Super skvelé údaje, ktoré máte, sa stratia medzi odsekmi, preto použite infografiku, aby ste upútať pozornosť čitateľov a predstavte, čo je na vašej práci úžasné!

Teraz už viete, čo máte robiť, UROBME TO!

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny