Léta pracujete, utrácíte peníze, prezentujete své výsledky na konferencích, denně čelíte výzvám vědeckého výzkumu a nakonec vám článek vyjde!

Co teď? Myslíš, že je hotovo? NE!

Pokud vaším cílem nebyl nudný řádek navíc v učebním plánu, vaše mise ještě neskončila! K čemu je publikovaná práce, když ji nikdo nečte? Pokud nikdo ji necituje?

Čte někdo váš výzkum?

Věděli jste, že 50% všech publikovaných článků si nikdy nepřečte více než autoři, recenzenti a redaktoři časopisu? A co hůř, 90% z nich není nikdy citováno! Ani jednou!

Pokud chcete být citováni, musíte být vidět.

Kdo publikuje v renomovaném časopise, jako je Nature nebo Science, je obvykle hodně vidět. Ale co my? Jak se mohou zviditelnit obyčejní smrtelníci?

Stačí postupovat podle těchto čtyř kroků:

Získejte sexy titul

výzkum

Věřte mi, že věda je o přitažlivosti. K dispozici je příliš mnoho dokumentů a váš čtenář má omezený čas na vyhledání relevantních informací. Zaujměte čtenáře na první pohled a máte napůl vyhráno.

 

Klíčová slova vybírejte s rozmyslem

výzkum

Klíčová slova jsou způsob, jakým ostatní lidé najdou vaši práci. Neplýtvejte klíčovými slovy na slova, která nepředstavují podstatu vašeho výzkumu.

 

Tvrdě pracujte na svém abstraktu

výzkum

Čas je drahý a nikdo nebude číst celý výzkum, aby zjistil, zda bude užitečný. Pokud se vám podaří zaujmout čtenáře názvem nebo klíčovými slovy, úžasné! Nyní máte k dispozici abstrakt, který vám umožní prodat váš výzkum s použitím trochu více informací. Napište abstrakt tak, abyste v něm představili relevantní informace a získali si čtenáře.

 

Obrázek vydá za tisíc slov

výzkum

Pokud jste nezvládli ostatní tři kroky, nezoufejte. Zaměřte se na to, abyste měli úžasný grafický abstrakt, který vypráví příběh vaší práce nebo ukazuje důležitou část vašich zjištění.

Super cool data, která máte, se ztratí mezi odstavci, takže použijte infografiky, abyste. upoutat pozornost čtenářů a představte, co je na vaší práci úžasné!

Teď už víte, co máte dělat, UDĚLEJME TO!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony