Práce výzkumného pracovníka není jednoduchá. Musíte být soustředěný a odolný. čelit každodenním výzvám. Proto jsme se rozhodli poskytnout malou pomoc a představit "8 tipů, jak zlepšit svůj výzkum".

1. Položte dobrou otázku

Ještě předtím, než začnete přemýšlet o penězích nebo rozsahu projektu, věnujte čas otázce, kterou chcete výzkumem položit. Vaše otázka vás povede, až se vše zamlží. A věřte mi, že se to zamlží.

8 tipů, jak zlepšit svůj výzkum

2. Hodně čtěte

Až si budete myslet, že jste přečetli dost, zdvojnásobte to. Vědecké práce jsou publikovány každý den. Ujistěte se, že znáte nové trendy ve vašem oboru výzkumu, a buďte v obraze.

3. Vědět, kam jdete

Přemýšlejte o procesu vytváření projektu a jeho realizace. Věnujte čas plánování dalších kroků a přemýšlejte o možných výstupech. Pokud budete vědět, kam chcete svým výzkumem dojít, bude mnohem snazší najít cestu.

4. Zeptejte se na názor ostatních výzkumníků

Vzájemný pohled umírá. Místo toho jsou stále populárnější preprinty. Zpřístupněte svůj výzkum ostatním vědcům a získejte podněty k tomu, co zlepšit. Svůj výzkum dokončíte mnohem fundovaněji a budete připraveni publikovat v dobrém časopise.

8 tipů, jak zlepšit svůj výzkum

5. Myslete jako cizinec

Laici a nejlepší výzkumníci ve vašem oboru mají něco společného: nebudou se zajímat o váš výzkum, pokud pro ně nebude srozumitelný a relevantní. Ukažte, že máte nad svými výsledky kontrolu a umíte je jednoduše a přehledně prezentovat. Infografiky a grafické abstrakty jsou k tomu skvělým nástrojem.

6. Naučte se prodávat svou práci

Ano, všichni chceme být publikováni. Každý den jsou však publikovány hromady dobrých výzkumů, o kterých se nikdo nedozví. Využijte kanály pro šíření svého výzkumu, jako jsou sociální média a konference. Nové technologie jsou klíčem k šíření vašich informací, tak je chytře využívejte!

8 tipů, jak zlepšit svůj výzkum

7. Negativní výsledky jsou také výsledky

Naučte se číst výsledky. Ať už jsou negativní nebo pozitivní, interpretujte je a pochopte, co vám říkají. Někdy vám "špatný směr" může ukázat nový úhel pohledu.

8. Nesnažte se napsat celou práci za jeden den.

Naučit se psát vědecké články vyžaduje čas. Využijte první projekt, který jste napsali, jako něco, co můžete rozvíjet. Poté, co vše sepíšete, se zhluboka nadechněte a udělejte si pauzu. Jakmile se ke své práci vrátíte, budete moci najít vynechané chyby.

Akademická půda přináší mnoho výzev. Hledání nových nástrojů který vám pomůže zlepšit váš výzkum, je vždy dobrý nápad. Buďte tedy zvědaví a odvážní!8 tipů, jak zlepšit svůj výzkum

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony