Araştırmacı olmanın kolay bir tarafı yoktur. Yapmanız gereken odaklanmış ve dirençli olmak günlük zorluklarla yüzleşmek için. Bu nedenle, biraz yardım etmeye ve "araştırmanızı geliştirmek için 8 ipucu" sunmaya karar verdik

1. İyi bir soru sorun

Parayı veya proje kapsamını düşünmeden önce, araştırmanızla sormak istediğiniz soru üzerinde zaman harcayın. Her şey bulanıklaştığında sorunuz size yol gösterecektir. Ve inanın bana, her şey bulanıklaşacak.

Araştırmanızı geliştirmek için 8 ipucu

2. Çok okumak

Yeterince okuduğunuzu düşündüğünüzde, iki katına çıkarın. Bilimsel makaleler her gün yayınlanıyor. Araştırma alanınızdaki yeni trendleri bildiğinizden ve güncel kaldığınızdan emin olun.

3. Nereye gittiğinizi bilin

Bir proje oluşturma ve yürütme sürecini düşünün. Bir sonraki adımınızı planlamak ve olası çıktıları düşünmek için zaman harcayın. Araştırmanızla nereye gitmek istediğinizi bilirseniz, yolu bulmanız çok daha kolay olacaktır.

4. Diğer araştırmacılara fikir sorun

Hakem görüşü ölüyor. Bunun yerine, ön baskılar giderek daha popüler hale geliyor. Araştırmanızı diğer bilim insanlarının erişimine sunun ve neleri geliştirmeniz gerektiği konusunda fikir alın. Araştırmanızı çok daha ayakları yere basan ve iyi bir dergide yayınlamaya hazır bir şekilde bitireceksiniz.

Araştırmanızı geliştirmek için 8 ipucu

5. Dışarıdan biri gibi düşünün

Meslekten olmayan insanlar ve alanınızın en iyi araştırmacılarının ortak bir noktası vardır: anlamaları kolay ve kendileriyle ilgili olmadığı sürece araştırmanızı önemsemeyeceklerdir. Bulgularınız üzerinde etki sahibi olduğunuzu ve bunları basit ve düzenli bir şekilde nasıl sunacağınızı bildiğinizi gösterin. İnfografikler ve grafiksel özetler bunu yapmak için harika bir araçtır.

6. Çalışmalarınızı nasıl satacağınızı öğrenin

Evet, hepimiz yayınlanmak istiyoruz. Ancak her gün bir yığın iyi araştırma yayınlanıyor ve kimse bunları duymuyor. Araştırmanızı yaymak için sosyal medya ve konferanslar gibi kanalları kullanın. Yeni teknolojiler sözünüzü yaymanın anahtarıdır, bu yüzden onları akıllı bir şekilde kullanın!

Araştırmanızı geliştirmek için 8 ipucu

7. Negatif sonuçlar da sonuçtur

Sonuçlarınızı nasıl okuyacağınızı öğrenin. İster negatif ister pozitif olsunlar, onları yorumlayın ve size ne söylediklerini anlayın. Bazen "yanlış yön" size yeni bir bakış açısı gösterebilir.

8. Tüm makaleyi bir günde yazmaya çalışmayın

Bilimsel bir makalenin nasıl yazılacağını öğrenmek zaman alır. Yazdığınız ilk projeyi geliştirilecek bir şey olarak kullanın. Her şeyi yazdıktan sonra derin bir nefes alın ve ara verin. Makalenize geri döndüğünüzde, gözden kaçan hataları bulabileceksiniz.

Akademi birçok zorluğu da beraberinde getiriyor. Yeni araçlar bulmak Araştırmanızı geliştirmenize yardımcı olmak her zaman iyi bir fikirdir. Bu nedenle meraklı ve cesur olun!Araştırmanızı geliştirmek için 8 ipucu

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar