Her gün yayınlanan yeni araştırmaların sayısı düşünüldüğünde, ihtiyaç duyduğumuz her an ilgili çalışmaları bulmak oldukça zor. Ancak, teknoloji yardım etmek için burada. İlk adım, mevcut içeriği düzenlemek için bir şekilde teknolojiyi kullanmaktır.

Yeni araştırmalar veya dergi bültenleri hakkında e-posta almak için kaydolmak yardımcı olabilir. Ancak, çevrimiçi olarak mevcut olan ilgili çalışmaları daha iyi kontrol etmek istiyorsanız, çok yararlı birkaç araç mevcuttur.

İlgili çalışmalar için Scholar Google uyarısı

En iyi bilimsel araçlardan biri Akademik Google. Sadece aradığımız bilimsel makaleleri bulmamıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Scholar Google'ın bu aramayı optimize etmek için bir dizi seçeneği vardır.

İlgili çalışmalardan haberdar olmak için ipuçları

Başlangıç olarak, uyarı seçeneğimiz var. Uyarıyı kullanarak, ilgilendiğiniz bir araştırma her yayınlandığında bilgilendirileceksiniz. Uyarıları anahtar kelimelere göre çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz, ancak akıllı kelimeler seçtiğinizden emin olun. Google genellikle başlık ve özetlerdeki kelimelerle çalışır, bu nedenle çalışma alanınızın karakteristik kelimelerini düşünmek başlamak için iyi bir yoldur.

İlgili çalışmalardan haberdar olmak için ipuçları

İstediğiniz yazarları takip edin

Scholar Google size ilginç bulduğunuz yazarları takip etme seçeneği de sunar. Yeni makaleler veya alıntılar, seçtiğiniz yazar hakkında her şeyden haberdar olabilirsiniz. Ancak, yazar profilinin Google Scholar'da mevcut olduğundan emin olun - bu aracın tek kusuru budur.

İlgili çalışmalardan haberdar olmak için ipuçları

İlgili çalışmalardan haberdar olmak için ipuçları

Diğer web siteleri ve sosyal medya

Scholar Google'ın yanı sıra birçok başka web sitesi de ortaya çıkıyor. Favori araştırmacınızın çalışmalarıyla ilgili güncellemeleri takip etmenin daha gayri resmi bir yolu için Twitter harika bir araç gibi görünüyor. Eğer daha profesyonel bir kaynak arıyorsanız, ResearchGate oldukça iyi bir referans.

Diğer birçok platform güncelleme yapmanıza yardımcı olabilir. İşte diğer seçeneklerin bir listesi:

  • ReadCube, Mendeley: referans yönetimi
  • PubChase: Benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcılara dayalı makaleler önerir
  • Sparrho: Kullanıcı kendi öneri sistemini kurar
  • 1000 Prime Fakültesi: Birçok kıdemli bilim insanı sınıflandırmasına dayanan biyomedikal makale hakkında uyarılar
  • Nowomics: Biyoloji anahtar kelimelerini ve ilgili içerikleri takip edebileceğiniz platform
  • Scizzle: Kullanıcılar ilgili makaleleri kaydederken PubMed'deki araştırmaların anahtar kelimeler ve filtrelerle otomatikleştirilmesi

Kaynak gönder.

İlgili çalışmalardan haberdar olmak için ipuçları

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar