Biorąc pod uwagę ilość nowych badań publikowanych każdego dnia, dość trudno jest znaleźć odpowiednie badania za każdym razem, gdy ich potrzebujemy. Jednak technologia jest tutaj, aby pomóc. Pierwszym krokiem jest wykorzystanie technologii do uporządkowania dostępnych treści.

Pomocne może być zapisanie się do otrzymywania wiadomości e-mail o nowych badaniach lub biuletynów czasopism. Jeśli jednak chcesz mieć lepszą kontrolę nad odpowiednimi badaniami dostępnymi online, istnieje kilka bardzo przydatnych narzędzi.

Alert Scholar Google dla odpowiednich badań

Jednym z najlepszych narzędzi naukowych jest Scholar Google. Nie tylko pomaga nam znaleźć artykuły naukowe, których szukamy, ale także Scholar Google ma zestaw opcji do optymalizacji tego wyszukiwania.

Wskazówki, jak być na bieżąco z odpowiednimi badaniami

Na początek mamy opcję alertu. Korzystając z alertu, będziesz powiadamiany za każdym razem, gdy zostanie opublikowane interesujące Cię badanie. Możesz ustawić alerty tak, aby działały według słów kluczowych, ale upewnij się, że wybrałeś inteligentne słowa. Google zazwyczaj działa na podstawie słów z tytułów i streszczeń, więc dobrym sposobem na rozpoczęcie jest zastanowienie się nad charakterystycznymi słowami z dziedziny, którą studiujesz.

Wskazówki, jak być na bieżąco z odpowiednimi badaniami

Śledź autorów, których chcesz

Scholar Google daje również możliwość śledzenia autorów, których uważasz za interesujących. Dzięki nowym artykułom lub cytatom możesz być na bieżąco ze wszystkim, co dotyczy wybranego autora. Upewnij się jednak, że profil autora istnieje w Google Scholar - to jedyna wada tego narzędzia.

Wskazówki, jak być na bieżąco z odpowiednimi badaniami

Wskazówki, jak być na bieżąco z odpowiednimi badaniami

Inne strony internetowe i media społecznościowe

Oprócz Scholar Google pojawia się wiele innych stron internetowych. Jeśli chodzi o bardziej nieformalny sposób śledzenia aktualizacji pracy ulubionych naukowców, Twitter wydaje się być świetnym narzędziem. Teraz, jeśli szukasz bardziej profesjonalnego połowu, ResearchGate jest całkiem niezłym punktem odniesienia.

Wiele innych platform może pomóc w aktualizacji. Oto lista innych opcji:

  • ReadCube, Mendeleyzarządzanie referencjami
  • PubChase: Rekomenduje artykuły na podstawie użytkowników o podobnych zainteresowaniach
  • Sparrho: Użytkownik tworzy własny system rekomendacji
  • Wydział 1000 Prime: Powiadomienia o artykułach biomedycznych na podstawie klasyfikacji wielu starszych naukowców
  • Nowomics: Platforma, na której można śledzić biologiczne słowa kluczowe i odpowiednie treści.
  • Scizzle: Automatyzacja badań w PubMed za pomocą słów kluczowych i filtrów, podczas gdy użytkownicy zapisują odpowiednie artykuły.

Źródło wiadomości.

Wskazówki, jak być na bieżąco z odpowiednimi badaniami

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony