Jeśli uważasz, że opublikowanie artykułu jest jedynym sposobem na wyeksponowanie swoich badań, to jesteś daleko w tyle, jeśli chodzi o komunikację naukową.

Większość informacji naukowych nigdy nie dociera do zwykłych kanałów komunikacji ani do dużej części naszego społeczeństwa. Dlatego komunikacja naukowa jest nie tylko tematem do dyskusji, ale także dziedziną do zbadania.

Niedawno dziennikarka Luisa Massarani i badacz społeczny Hans Peters przeprowadzili wywiady z 956 badaczami z różnych dziedzin nauki na temat korzyści płynących z interakcji z prasą. Oto, co znaleźli:

Uzyskaj widoczność swoich badań w 5 krokach

Zaczynają pojawiać się nowe pomysły na zbliżenie ludzi do nauki. Oprócz tego, pragnienie naukowców, aby uzyskać widoczność i znaczenie swojej pracy, może się spełnić.

Jeśli zaczniemy myśleć o informacjach naukowych jak o każdym innym rodzaju informacji, scenariusz staje się nieco bardziej przejrzysty. W rzeczywistości istnieje kilka prostych kroków, które można wykonać, aby uzyskać widoczność.

1- Informuj dziennikarzy o postępach swoich badań i publikowanych artykułach.

Uzyskaj widoczność swoich badań w 5 krokach

2- Udzielaj wywiadów lub komentuj trendy związane z dziedziną, którą studiujesz. Możesz wykorzystać światło reflektorów, aby zwrócić uwagę na inne tematy, które uważasz za ważne.

Uzyskaj widoczność swoich badań w 5 krokach

3- Wyjaśnij swoją pracę w jasny i prosty sposób, bez technicznych wyrażeń.

Uzyskaj widoczność swoich badań w 5 krokach

4- Zbliż się do biura prasowego swojej instytucji. Pomaga to w nawiązaniu kontaktu z prasą miejską.

Uzyskaj widoczność swoich badań w 5 krokach

5- Mów o swoich ostatnich badaniach w mediach społecznościowych, na blogach, w kolumnach czasopism i gazet. Różne kanały komunikacji pomagają pozyskać współpracowników.

Uzyskaj widoczność swoich badań w 5 krokach

Aby uzyskać widoczność, musimy zrozumieć, jak pracują dziennikarze i zbliżyć się do nich. W ten sposób powstrzymamy sensację i zaczniemy dostarczać wiarygodne informacje naukowe.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest zmiana sposobu prezentacji swoich badań.

Pozwól nam pomóc Ci zrobić pierwszy krok.

Źródło: http://revistapesquisa.fapesp.br/2016/09/23/a-procura-de-visibilidade/Uzyskaj widoczność swoich badań w 5 krokach

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony