Chcesz uzyskać widoczność swoich badań, ale nie wiesz jak? Cóż, rzeczywiście może to być dość trudne.

I Też jestem naukowcem, więc rozumiem trudności, z jakimi borykamy się przy przekazywaniu wyników badań naukowych. Zawsze marzyłem o "naukowym Facebooku", w którym moglibyśmy dzielić się wynikami i nowymi odkryciami w bardziej wizualny sposób. Szaleństwo? Cóż, to jest właśnie idea stojąca za Mind the Graph.

Ok, więc wiesz już, że Mind the Graph chce wzmocnić pozycję naukowców, pomagając im w tworzeniu własnych abstraktów graficznych - bez pomocy profesjonalistów.

Super, ale na naszej platformie masz również swój własny profil. W swoim profilu możesz zdecydować, czy Twoje dzieła będą publiczne czy prywatne. Oto przycisk, który można znaleźć w sesji "Moje dzieła":

Uzyskaj z nami widoczność swoich badań!

Kreacje, które mają być publiczne, można dostosować, umieszczając tytuły, opisy i słowa kluczowe. Po wykonaniu tych czynności Twoje dzieła zostaną automatycznie zindeksowane w Google i będzie je można znaleźć w Internecie!

Nawet nie wiedziałeś, że masz profil na Mind the Graph? Nie martw się, wyjaśnię to krok po kroku.

1. Przejdź do swojego profilu i zaktualizuj swoje dane osobowe

Możesz dostosować swoje zdjęcie i informacje osobiste. W ten sposób inni naukowcy mogą zobaczyć, kim jesteś i co robiłeś w Mind the Graph.

Uzyskaj z nami widoczność swoich badań!

2. Tylko publiczne kreacje będą dostępne w profilu użytkownika.

Dla każdej publicznej kreacji możesz dostosować informacje według własnego uznania! Upewnij się jednak, że dobrze wybrałeś słowa do opisania swojego dzieła - w ten sposób indeksowanie Google będzie skuteczniejsze i łatwiej uzyskasz widoczność.

Uzyskaj z nami widoczność swoich badań!

 

Uzyskaj z nami widoczność swoich badań!

3. Jesteś gotowy do pracy!

Możesz użyć swojego profilu, aby podzielić się z kolegami lub pokazać swoją pracę jako prezentację online. Niesamowitym przykładem jest abstrakt graficzny wirusa Zika z artykułu "Wirus Zika upośledza wzrost ludzkich neurosfer i organoidów mózgowych" opublikowanym w Science Magazine i wykonanym na platformie Mind the Graph.

Uzyskaj z nami widoczność swoich badań!

Uzyskaj z nami widoczność swoich badań!

Wciąż zmagasz się z tworzeniem własnych kreacji? W porządku, mamy coś, co ci pomoże.Uzyskaj z nami widoczność swoich badań!

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony