Araştırmanız için görünürlük elde etmek istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Aslında bu oldukça zor olabilir.

I Ben de bir bilim insanıyım, bu nedenle bilimsel bulguları iletirken yaşadığımız zorlukları anlıyorum. Her zaman sonuçları ve yeni bulguları daha görsel bir şekilde paylaşabileceğimiz bir "Bilim Facebook'u" hayal etmişimdir. Çılgınca mı? Mind the Graph'nin arkasındaki fikir de bir bakıma bu.

Tamam, Mind the Graph'nin herhangi bir tasarım profesyonelinin yardımı olmadan kendi grafik özetlerini oluşturmalarına yardımcı olarak bilim insanlarını güçlendirmek istediğini zaten biliyorsunuz.

Harika, ancak platformumuzda kendi profiliniz de var. Profilinizde, kreasyonlarınızın herkese açık mı yoksa özel mi olacağına karar verebilirsiniz. İşte "Kreasyonlarım" oturumunda bulabileceğiniz düğme:

Bizimle araştırmanız için görünürlük kazanın!

Herkese açık olmasını istediğiniz kreasyonları başlık, açıklama ve anahtar kelimeler koyarak özelleştirebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, kreasyonlarınız otomatik olarak Google'da dizine eklenecek ve çevrimiçi olarak bulunabilecek!

Mind the Graph'de bir profiliniz olduğunu bile bilmiyor muydunuz? Endişelenmeyin, adım adım açıklayacağım.

1. Profilinize gidin ve kişisel bilgilerinizi güncelleyin

Kendi resminizi ve kişisel bilgilerinizi özelleştirebilirsiniz. Bu şekilde, diğer bilim insanları kim olduğunuzu ve Mind the Graph'de neler yaptığınızı görebilir.

Bizimle araştırmanız için görünürlük kazanın!

2. Profilinizde yalnızca herkese açık kreasyonlarınız mevcut olacaktır

Herkese açık her oluşturma için bilgileri istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz! Ancak eserinizi tanımlayacak kelimeleri iyi seçtiğinizden emin olun - bu şekilde Google indekslemesi daha verimli olacak ve daha kolay görünürlük elde edeceksiniz.

Bizimle araştırmanız için görünürlük kazanın!

 

Bizimle araştırmanız için görünürlük kazanın!

3. Gitmeye hazırsınız!

Profilinizi meslektaşlarınızla paylaşmak veya çalışmanızı çevrimiçi bir sunum olarak göstermek için kullanabilirsiniz. Elimizdeki harika bir örnek, Zika virüsünün grafiksel özeti "Zika virüsü insan nörosferlerinde ve beyin organoidlerinde büyümeyi bozar" Science Magazine'de yayınlandı ve Mind the Graph platformunda yapıldı.

Bizimle araştırmanız için görünürlük kazanın!

Bizimle araştırmanız için görünürlük kazanın!

Kendi kreasyonlarınızı yapmakta hala biraz zorlanıyor musunuz? Sorun değil, size yardım edecek bir şeyimiz var.Bizimle araştırmanız için görünürlük kazanın!

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar