Kaç kez tüm arkadaşlarınıza bilimin gerçekten ne kadar havalı olduğunu göstermek istediniz? Ben de bir bilim insanı olduğum için, bahse girerim sayamayacağınız kadar çok kez.

İnternette bilim teorilerini veya gerçekleri göstermek için hileler ve şeyler arıyordum. Hem arkadaşlarıma yeni bir şeyler öğretmek hem de onları şaşırtmak için harika yollar olmalıydı.

İşte bulduğum şey: Fizikçi Kız.

Araştırmalarınız için harika bilim hileleri

Physics Girl, Dianna Cowern adlı bir youtuber. Youtube'da bilimsel gerçekleri çok eğlenceli ve öğretici bir şekilde sunan bir kanalı var. Sadece bununla da kalmıyor, aradığım havalı bilim numaralarını da sunuyor ve nasıl çalıştıklarını açıklıyor.

İşte arkadaşlarınıza veya sadece evde yapabileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bilim hileleriyle ilgili en iyi 3 video.

Yüzey Gerilimi ile Yedi Fen Deneyi 

Kendin Yap Yıldırım Deneyi! ŞOK EDİCİ Bir Kondansatör Yapın

5 harika matematik hilesi ft. Technicality

Bilim herhangi bir kişi tarafından kolayca anlaşılabilir bir konu olmalıdır. Bunun yerine, belirli bilim konularını tartışan çok yakın insan grupları oluşturuyoruz.

Bilimle ilgili bilgileri sıradan izleyiciler için erişilebilir kılmak, eğlenceli videolar veya numaralar yapmak anlamına gelmez. Karmaşık verileri anlamanın daha kolay bir yoluna çevrilmiş herhangi bir bilgi yeterince iyidir.

Günümüzde bilim iletişimine katkıda bulunmanın en iyi yolu onu görsel olarak anlatmaktır.

Bilim infografikleri veya grafiksel özetler dünyada birçok sosyal medya türü tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, tüm bilim insanları araştırmalarını görsel bir formatta sunmanın önemini anlamıyor.

Bu konuyla ilgileniyorsanız ve hala nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, size yardımcı olabiliriz! İşte ilginizi çekebilecek birkaç gönderi:

Hemen şimdi harika bilim içerikleri üretmeye başlamaya ne dersiniz?

Araştırmalarınız için harika bilim hileleri

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar