Bilim insanı olmak, bilimle ilgili her konuda güncel olmak demektir. Bilim haberlerini ne sıklıkla okursunuz? Peki, size bu konuda yardımcı olmak için - ve ayrıca eğlenceli olduğu için - işte ilginizi çekebilecek bazı harika haberler!

Vahşi bir 360 derece video ile kendinizi ormana bırakın

360 derece videolar yeni bir teknoloji trendi. Videolar için harika bir güncelleme ve interaktif bilgiye yeni bir kapı açıyor. Peki, neden bilim için kullanmayalım?

Harika bilim haberleri: Bu molaya ihtiyacınız var

BBC'nin yeni dizisi Planet Earth II, kendisinden önce gelen Planet Earth gibi, sizi doğal dünyanın derinliklerine, milyonlarca dolarlık bütçeleri olmayan insanların asla adım atamayacağı yerlere götürmeyi vaat ediyor - Wired

Hava kirliliğinin gezegendeki akışını gerçek zamanlı olarak izleyin

Kuzey Kutbu'nun küresel iklim değişiklikleriyle nasıl yüzleştiğini görmenin şaşırtıcı - ve ürkütücü - yolu. NASA, birçok küresel iklim modelinin Kuzey Kutbu'nun 21. yüzyılın sonundan önce yılın en azından bir bölümünde buzsuz olacağını öngördüğünü söylüyor.

Harika bilim haberleri: Bu molaya ihtiyacınız var

Bu kirliliğin ailesini nasıl etkilediği konusunda endişelenen Pekin merkezli veri bilimci Yann Boquillod, küresel hava kirliliğini gerçek zamanlı olarak görüntülemek için uydulardan ve 8000'den fazla izleme istasyonundan gelen verileri kullanan çevrimiçi bir hava kirliliği haritası olan AirVisual Earth'ü kurdu. - Bilim Dergisi

CRISPR gen düzenlemesi ilk kez bir insanda test edildi

Yılın başında İngiltere'de gen düzenlemesine izin verildiğini hatırlıyor musunuz? İlk kez bir Batı ülkesi gen düzenleme ile çalışma izni almıştı!

Harika bilim haberleri: Bu molaya ihtiyacınız var

Farklı bir teknikle düzenlenmiş hücrelerin kullanıldığı daha önceki klinik deneyler klinisyenleri heyecanlandırmıştı. Diğer tekniklerden daha basit ve daha etkili olan CRISPR'ın kullanıma girmesi, muhtemelen genleri düzenlenmiş hücrelerin dünya çapında kliniğe girme yarışını hızlandıracaktır - Nature Journal

Oldukça havalı, değil mi? Daha fazla bilim haberi ve diğer harika şeyleri okumak istiyorsanız, blogumuzu okumaya devam edin!

Harika bilim haberleri: Bu molaya ihtiyacınız var

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar