Byť vedcom znamená byť informovaný o všetkom, čo sa týka vedy. Ako často čítate vedecké správy? Nuž, aby sme vám s tým pomohli - a tiež preto, že je to zábava - tu je niekoľko skvelých noviniek, ktoré by vás mohli zaujímať!

Ponorte sa do džungle s divokým 360-stupňovým videom

360-stupňové videá sú novým technologickým trendom. Je to skvelá aktualizácia videí a otvára nové dvere k interaktívnym informáciám. Prečo ho teda nevyužiť pre vedu?

Skvelé vedecké novinky: Potrebujete túto prestávku

Nový seriál BBC Planet Earth II, podobne ako predchádzajúci Planet Earth, sľubuje, že vás zavedie hlboko do sveta prírody, na miesta, kam by ľudia bez miliónových rozpočtov nikdy nevkročili - Wired

Sledovanie znečistenia ovzdušia na planéte v reálnom čase

Úžasný - a desivý - spôsob, ako arktický pól čelí globálnym klimatickým zmenám. NASA tvrdí, že podľa mnohých globálnych klimatických modelov bude Arktída do konca 21. storočia aspoň časť roka bez ľadu.

Skvelé vedecké novinky: Potrebujete túto prestávku

Znepokojený tým, ako takéto znečistenie ovplyvňuje jeho rodinu, založil pekinský dátový vedec Yann Boquillod online mapu znečistenia ovzdušia AirVisual Earth, ktorá využíva údaje zo satelitov a viac ako 8000 monitorovacích staníc na zobrazenie globálneho znečistenia ovzdušia v reálnom čase. - Časopis Science

Prvé testovanie úpravy génov CRISPR na človeku

Spomínate si na začiatok roka, keď sa v Spojenom kráľovstve povolilo upravovanie génov? Bolo to prvýkrát, čo západná krajina získala povolenie pracovať s editáciou génov!

Skvelé vedecké novinky: Potrebujete túto prestávku

Predchádzajúce klinické skúšky s použitím buniek upravených inou technikou vzbudili u lekárov nadšenie. Zavedenie CRISPR, ktorý je jednoduchší a účinnejší ako iné techniky, pravdepodobne urýchli preteky o zavedenie buniek upravených génmi do klinickej praxe na celom svete - Nature Journal

Celkom v pohode, čo? Ak si chcete prečítať ďalšie vedecké novinky a iné zaujímavé veci, pokračujte v čítaní nášho blogu!

Skvelé vedecké novinky: Potrebujete túto prestávku

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny