Bycie naukowcem oznacza bycie na bieżąco ze wszystkim, co dotyczy nauki. Jak często czytasz wiadomości naukowe? Cóż, aby ci w tym pomóc - a także dlatego, że jest to zabawne - oto kilka fajnych wiadomości, które mogą cię zainteresować!

Zanurz się w dżungli dzięki dzikiemu wideo 360 stopni

Filmy 360 stopni to nowy trend technologiczny. Jest to świetna aktualizacja filmów i otwiera nowe drzwi do interaktywnych informacji. Dlaczego więc nie wykorzystać ich w nauce?

Fajne wiadomości naukowe: Potrzebujesz tej przerwy

Nowy serial BBC Planeta Ziemia II, podobnie jak poprzednia Planeta Ziemia, obiecuje zabrać cię w głąb świata przyrody, do miejsc, w których ludzie bez wielomilionowych budżetów nigdy nie mogliby stąpać - Wired

Obserwuj zanieczyszczenie powietrza na naszej planecie w czasie rzeczywistym

Niesamowity - i przerażający - sposób, aby zobaczyć, jak biegun arktyczny stoi w obliczu globalnych zmian klimatycznych. NASA twierdzi, że wiele globalnych modeli klimatycznych przewiduje, że Arktyka będzie wolna od lodu przez co najmniej część roku przed końcem XXI wieku.

Fajne wiadomości naukowe: Potrzebujesz tej przerwy

Zaniepokojony tym, jak takie zanieczyszczenie wpływa na jego rodzinę, Yann Boquillod, naukowiec zajmujący się danymi z Pekinu, założył AirVisual Earth, internetową mapę zanieczyszczenia powietrza, która wykorzystuje dane z satelitów i ponad 8000 stacji monitorujących do wyświetlania globalnego zanieczyszczenia powietrza w czasie rzeczywistym. - Science Magazine

Edycja genów CRISPR po raz pierwszy przetestowana na człowieku

Pamiętacie początek roku, kiedy edycja genów została dopuszczona w Wielkiej Brytanii? Był to pierwszy raz, kiedy kraj zachodni uzyskał pozwolenie na pracę z edycją genów!

Fajne wiadomości naukowe: Potrzebujesz tej przerwy

Wcześniejsze badania kliniczne z wykorzystaniem komórek edytowanych inną techniką wzbudziły entuzjazm klinicystów. Wprowadzenie CRISPR, który jest prostszy i bardziej wydajny niż inne techniki, prawdopodobnie przyspieszy wyścig o wprowadzenie komórek edytowanych genetycznie do klinik na całym świecie - Nature Journal

Całkiem fajne, co? Jeśli chcesz przeczytać więcej wiadomości naukowych i innych fajnych rzeczy, po prostu czytaj dalej naszego bloga!

Fajne wiadomości naukowe: Potrzebujesz tej przerwy

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony