Filmy science fiction dały nam nadzieję na rozwój supermocy, takich jak niewidzialność, supersiła i teletransport. A co, jeśli powiem ci, że jesteśmy bliżej tego niż kiedykolwiek wcześniej? A co, jeśli powiem ci, że już opracowaliśmy supermoc naukową?

Nowa technika o nazwie "ultimate DISCO" (uDISCO) przedstawia szybki sposób na widzenie przez obiekty - a dokładniej, przez gryzonie.

Opublikowane w Nature w tym tygodniuuDISCO to nowe, alternatywne podejście do oczyszczania tkanek, które przewyższa każdą inną technikę. Metoda ta polega na usuwaniu wody i lipidów, które sprawiają, że ciało jest nieprzezroczyste. prsłużący grypaescent prbiałek. Rezultatem jest pełny widok układu nerwowego i całych narządów w ciągu zaledwie kilku dni.

Supermoc naukowa: widzenie przez przedmioty

Ta naukowa supermoc to ważny impuls dla przyszłych badań. Jak opublikowano na stronie Sekcja najnowszych wiadomości naukowych:

 "Technika ta pozwala na uzyskanie obrazów całego ciała w najwyższej jak dotąd rozdzielczości, o czym jej twórcy informują dziś online w czasopiśmie Metody przyrodnicze. Powinno to pomóc naukowcom lepiej zobaczyć, w jaki sposób choroba wpływa na neurony w całym ciele - jak udar może powodować osłabienie nerwowo-mięśniowe - ponieważ ponowne połączenie milionów neuronów w ciele gryzonia po sekcji jest prawie niemożliwe".

Supermoc naukowa: widzenie przez przedmioty

Autorzy nie tylko wyjaśnili, jak działa uDISCO, ale także dostarczyli niesamowite obrazy. Graficzne streszczenia badań i zdjęcia pokazują, w jaki sposób metoda odnosi sukces, porównanie między innymi technikami i wyniki uzyskane za pomocą uDISCO. To prawdziwe arcydzieło. Możesz nieco lepiej zrozumieć kroki budowania tego rodzaju przepływu graficznego, czytając nasz post "Co sprawia, że infografika jest dobra?".

Supermoc naukowa: widzenie przez przedmioty

Supermoc naukowa: widzenie przez przedmioty

Supermoc naukowa: widzenie przez przedmioty

 

Technika uDISCO może być szeroko stosowana w naukach biomedycznych. Teraz można zacząć myśleć o zrozumieniu neurodegeneracji w chorobach, procesach zapalnych i mapowaniu 3D ludzkiego mózgu.

Wydaje się, że rozwijamy supermoce. Która z nich będzie następna?Supermoc naukowa: widzenie przez przedmioty

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony