Být vědcem znamená být informován o všem, co se týká vědy. Jak často čtete vědecké novinky? No, abychom vám s tím pomohli - a také proto, že je to zábava - zde je několik skvělých novinek, které by vás mohly zajímat!

Ponořte se do džungle díky divokému 360stupňovému videu

360stupňová videa jsou novým technologickým trendem. Je to skvělá aktualizace videí a otevírá nové dveře k interaktivním informacím. Proč je tedy nevyužít pro vědu?

Skvělé vědecké novinky: Potřebujete tuto přestávku

Nový seriál BBC Planet Earth II, stejně jako předchozí Planet Earth, slibuje, že vás zavede hluboko do světa přírody, do míst, kam by lidé bez mnohamilionových rozpočtů nikdy nevkročili - Wired

Sledování znečištění ovzduší na planetě v reálném čase

Úžasný - a děsivý - způsob, jakým se arktický pól potýká s globálními změnami klimatu. Podle NASA mnoho globálních klimatických modelů předpovídá, že Arktida bude před koncem 21. století alespoň po část roku bez ledu.

Skvělé vědecké novinky: Potřebujete tuto přestávku

Datový vědec Yann Boquillod z Pekingu, který se obával, jak toto znečištění ovlivňuje jeho rodinu, založil online mapu znečištění ovzduší AirVisual Earth, která využívá data ze satelitů a více než 8000 monitorovacích stanic k zobrazení globálního znečištění ovzduší v reálném čase. - Časopis Science

Genová editace CRISPR poprvé vyzkoušena na člověku

Vzpomínáte si na začátek roku, kdy byla ve Velké Británii povolena editace genů? Bylo to poprvé, kdy západní země získala povolení pracovat s editací genů!

Skvělé vědecké novinky: Potřebujete tuto přestávku

Dřívější klinické studie využívající buňky upravené jinou technikou vzbudily u lékařů nadšení. Zavedení CRISPR, který je jednodušší a účinnější než jiné techniky, pravděpodobně urychlí závod o to, aby se buňky editované genem dostaly do klinické praxe po celém světě - Nature Journal

Docela v pohodě, co? Pokud si chcete přečíst další vědecké novinky a další zajímavé věci, pokračujte ve čtení našeho blogu!

Skvělé vědecké novinky: Potřebujete tuto přestávku

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony