Koľkokrát ste si priali ukázať všetkým svojim priateľom, aká je veda super? No, keďže som tiež vedec, stavím sa, že viackrát, než dokážete spočítať.

Hľadal som na internete triky a veci, ktorými by som mohol prezentovať vedecké teórie alebo fakty. Museli to byť skvelé spôsoby, ako naučiť mojich priateľov niečo nové a zároveň ich ohromiť.

Tu je to, čo som našiel: Fyzika dievča.

Parádne vedecké triky pre váš výskum

Physics Girl je youtuberka Dianna Cowern. Na youtube má kanál, na ktorom prezentuje vedecké fakty veľmi zábavným a didaktickým spôsobom. A nielen to, prezentuje aj super vedecké triky, ktoré som hľadala, a vysvetľuje, ako fungujú.

Tu sú 3 najlepšie videá o vedeckých trikoch, ktoré môžete robiť so svojimi priateľmi alebo len tak doma a zabaviť sa.

Sedem vedeckých experimentov s povrchovým napätím 

Experiment s bleskom! Vyrobte si ŠOKUJÚCI kondenzátor

5 skvelých matematických trikov ft. Technicality

Veda by mala byť predmetom, ktorý je ľahko pochopiteľný pre každého človeka. Namiesto toho udržiavame veľmi úzke skupiny ľudí, ktorí diskutujú o konkrétnych vedeckých témach.

Sprístupniť vedecké informácie laickej verejnosti neznamená robiť zábavné videá alebo triky. Každá informácia pretavená do jednoduchšieho spôsobu pochopenia zložitých údajov je dosť dobrá.

V súčasnosti je najlepším spôsobom, ako prispieť k vedeckej komunikácii, vysvetliť ju vizuálne.

Vedecké infografiky alebo grafické abstrakty sú vo svete široko využívané mnohými typmi sociálnych médií. Nie všetci vedci však chápu dôležitosť sprístupnenia svojho výskumu vo vizuálnej podobe.

Ak vás táto téma zaujíma a stále neviete, ako začať, môžeme vám pomôcť! Tu je niekoľko príspevkov, ktoré by vás mohli zaujímať:

Čo keby sme začali vytvárať zaujímavý vedecký obsah hneď teraz?

Parádne vedecké triky pre váš výskum

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny