Chcete zviditeľniť svoj výskum, ale neviete ako? No, skutočne to môže byť dosť zložité.

I som tiež vedec, takže chápem, aké problémy máme s odovzdávaním vedeckých poznatkov. Vždy som sníval o "vedeckom Facebooku", na ktorom by sme mohli zdieľať výsledky a nové zistenia vizuálnejším spôsobom. Bláznivé? No, to je tak trochu myšlienka, ktorá stojí za Mind the Graph.

Dobre, takže už viete, že Mind the Graph chce posilniť postavenie vedcov tým, že im pomôže vytvoriť ich vlastné grafické abstrakty - bez akejkoľvek profesionálnej pomoci.

Úžasné, ale na našej platforme máte aj vlastný profil. Vo svojom profile sa môžete rozhodnúť, či budú vaše výtvory verejné alebo súkromné. Tu je tlačidlo, ktoré nájdete v relácii "Moje výtvory":

Zviditeľnite s nami svoj výskum!

Výtvory, ktoré chcete zverejniť, môžete prispôsobiť vložením názvov, opisov a kľúčových slov. Potom budú vaše výtvory automaticky indexované v službe Google a bude ich možné nájsť online!

Ani ste nevedeli, že máte profil na Mind the Graph? Nebojte sa, vysvetlím vám to krok za krokom.

1. Prejdite do svojho profilu a aktualizujte svoje osobné údaje

Môžete si prispôsobiť vlastný obrázok a osobné údaje. Takto môžu ostatní vedci vidieť, kto ste a čo ste robili v Mind the Graph.

Zviditeľnite s nami svoj výskum!

2. Vo vašom profile budú k dispozícii len vaše verejné výtvory

Pri každom verejnom vytvorení môžete informácie prispôsobiť podľa svojich predstáv! Uistite sa však, že ste dobre zvolili slová, ktoré popisujú váš výtvor - tak bude indexovanie v Google efektívnejšie a ľahšie sa zviditeľníte.

Zviditeľnite s nami svoj výskum!

 

Zviditeľnite s nami svoj výskum!

3. Ste pripravení vyraziť!

Svoj profil môžete použiť na zdieľanie s kolegami alebo na prezentáciu svojej práce online. Úžasným príkladom, ktorý máme, je grafický abstrakt vírusu Zika z článku "Vírus Zika narúša rast ľudských neuroguľôčok a mozgových organoidov" uverejnené v časopise Science Magazine a vytvorené na platforme Mind the Graph.

Zviditeľnite s nami svoj výskum!

Zviditeľnite s nami svoj výskum!

Stále trochu bojujete s tvorbou vlastných výtvorov? To nevadí, máme niečo, čo vám pomôže.Zviditeľnite s nami svoj výskum!

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny