Ak si myslíte, že publikovanie článku je jediný spôsob, ako zviditeľniť svoj výskum, ste v oblasti vedeckej komunikácie veľmi pozadu.

Väčšina vedeckých informácií sa nikdy nedostane k bežným komunikačným kanálom alebo k veľkej časti našej spoločnosti. Preto je vedecká komunikácia nielen témou, o ktorej treba diskutovať, ale aj oblasťou, ktorú treba študovať.

Nedávno novinárka Luisa Massarani a sociológ Hans Peters uskutočnili rozhovor s 956 výskumníkmi z rôznych študijných odborov o výhodách interakcie s tlačou. Tu je to, čo zistili:

Zviditeľnite svoj výskum v 5 krokoch

Začínajú sa objavovať nové nápady, ako priblížiť ľuďom vedu. Okrem toho sa môže naplniť túžba vedcov zviditeľniť sa a zviditeľniť svoju prácu.

Ak začneme uvažovať o vedeckých informáciách ako o akomkoľvek inom type informácií, scenár sa trochu vyjasní. V skutočnosti existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré možno dodržať, aby sme dosiahli zviditeľnenie.

1 - Informujte novinárov o pokroku vo vašom výskume a o publikovaných prácach.

Zviditeľnite svoj výskum v 5 krokoch

2 - Buďte k dispozícii na poskytovanie rozhovorov alebo komentárov k trendom v oblasti vášho štúdia. Môžete využiť reflektor, aby ste upozornili na iné témy, ktoré považujete za dôležité.

Zviditeľnite svoj výskum v 5 krokoch

3 - Vysvetlite svoju prácu jasne a priamo, bez odborných výrazov.

Zviditeľnite svoj výskum v 5 krokoch

4 - Priblížte sa k tlačovej kancelárii svojej inštitúcie. Pomôže vám nadviazať kontakt s tlačou vo vašom meste.

Zviditeľnite svoj výskum v 5 krokoch

5 - Hovorte o svojich nedávnych štúdiách v sociálnych médiách, blogoch, stĺpčekoch v časopisoch a novinách. Rôzne komunikačné kanály pomáhajú získať spolupracovníkov.

Zviditeľnite svoj výskum v 5 krokoch

Aby sme sa zviditeľnili, musíme pochopiť, ako novinári pracujú, a dostať sa k nim bližšie. Takto prestaneme vytvárať senzácie a začneme poskytovať dôveryhodné vedecké informácie.

Dobrým spôsobom, ako začať, je zmeniť spôsob prezentácie výskumu.

Pomôžeme vám urobiť prvý krok.

Zdroj: http://revistapesquisa.fapesp.br/2016/09/23/a-procura-de-visibilidade/Zviditeľnite svoj výskum v 5 krokoch

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny