Vzhľadom na množstvo nových výskumov publikovaných každý deň je pomerne ťažké nájsť relevantné štúdie vždy, keď ich potrebujeme. Technológia je tu však na pomoc. Prvým krokom je nejakým spôsobom využiť technológiu na usporiadanie dostupného obsahu.

Pomôcť vám môže prihlásenie sa na odber e-mailov o nových výskumoch alebo bulletinov časopisov. Ak však chcete mať lepšiu kontrolu nad relevantnými štúdiami dostupnými online, je k dispozícii niekoľko veľmi užitočných nástrojov.

Upozornenie Scholar Google na relevantné štúdie

Jedným z najlepších vedeckých nástrojov je Učenec Google. Nielenže nám pomáha nájsť vedecké práce, ktoré hľadáme, ale aj Scholar Google má súbor možností na optimalizáciu tohto vyhľadávania.

Tipy na získanie aktuálnych informácií o príslušných štúdiách

Na začiatok máme možnosť upozornenia. Pomocou upozornenia budete upozornení zakaždým, keď bude zverejnený výskum, ktorý vás zaujíma. Upozornenia môžete nastaviť tak, aby fungovali podľa kľúčových slov, ale uistite sa, že ste vybrali inteligentné slová. Google zvyčajne pracuje so slovami z názvov a abstraktov, preto je dobré začať premýšľať o charakteristických slovách vášho študovaného odboru.

Tipy na získanie aktuálnych informácií o príslušných štúdiách

Sledujte autorov, ktorých chcete

Scholar Google vám tiež ponúka možnosť sledovať autorov, ktorí vás zaujímajú. Nové práce alebo citácie, môžete získať aktuálne informácie o všetkom, čo sa týka vami vybraného autora. Uistite sa však, že profil autora existuje v službe Google Scholar - to je jediná chyba tohto nástroja.

Tipy na získanie aktuálnych informácií o príslušných štúdiách

Tipy na získanie aktuálnych informácií o príslušných štúdiách

Iné webové stránky a sociálne médiá

Okrem služby Scholar Google sa objavuje mnoho ďalších webových stránok. Pre neformálnejší spôsob sledovania aktualizácií o práci vašich obľúbených výskumníkov sa zdá byť Twitter skvelým nástrojom. Ak teraz hľadáte profesionálnejší úlovok, ResearchGate je celkom dobrý odkaz.

Mnoho ďalších platforiem vám môže pomôcť získať aktuálne informácie. Tu je zoznam ďalších možností:

  • ReadCube, Mendeley: správa referencií
  • PubChase: Odporúča dokumenty na základe používateľov s podobnými záujmami
  • Sparrho: Používateľ si vytvorí vlastný systém odporúčaní
  • Fakulta 1000 Prime: Upozornenia na biomedicínsky papier na základe klasifikácie mnohých starších vedcov
  • Nowomics: Platforma, na ktorej môžete sledovať kľúčové slová a relevantný obsah
  • Scizzle: Automatizácia výskumu v databáze PubMed pomocou kľúčových slov a filtrov, pričom používatelia ukladajú relevantné dokumenty

Zdroj príspevku.

Tipy na získanie aktuálnych informácií o príslušných štúdiách

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny