Akademik dünyada en büyük korkulardan biri sunum yapmaktır. Belki sözlü sunumu atlamazsınız ama poster sunumunu atlayabilirsiniz.
İşte nedeni:

Posterler çalışmalarınızın bir vitrinidir. Sıkıcı veya işe yaramaz bir şey gösterirseniz, insanlar ilk bakışta onu reddedecektir; yeni ve alakalı bir şey gösterirseniz, insanlar soru sormaya başlayacak ve bu konuda daha fazla bilgi edinmeye çalışacaktır.bilimsel illüstrasyonAklınızdan geçtiğini biliyorum, ama hayır, bazı soruları atlamak için çalışmanızı kötü sergilemek istemezsiniz.
Yapacağınız şey basit: posterinizi kendi kendini açıklar hale getirin.

Nasıl mı? Üzerine bilimsel bir illüstrasyon koyarak!

Bilimsel illüstrasyonun iyi örnekleri infografiklerdir. Akıllı, güzel ve açıklayıcıdırlar. Ne kadar iyi bir iş çıkarırsanız, insanlar araştırmanızın ne hakkında olduğunu o kadar hızlı anlayacaktır.
Poster sunumunuz konusunda biraz güvensizseniz, bu sizin için mükemmel bir çözüm!

Posterinizi açıklayıcı hale getirmek, kalabalığın arasından sıyrılacağınız ve herkes üzerinde harika bir izlenim bırakacağınız anlamına gelir. Ayrıca, çok fazla soruya cevap vermek zorunda kalmayacaksınız.

bilimsel illüstrasyon

Şöyle düşün:
Bir konferans sırasında poster denizinden gerçekten ne kadar bilgi alıyorsunuz? Hangilerini hatırlıyorsunuz? Çok metinli olanı mı yoksa harika bir bilimsel illüstrasyonu olanı mı?
Eğer anılarımız her şeyden çok görselse, nasıl oluyor da çalışmalarınızı sunarken görsel kullanmıyorsunuz?

İnsanları kendi başlarına düşünme ve anlama konusunda güçlendirdiğinizde, bilgiyi erişilebilir hale getirirsiniz. Bu da insanların, araştırmanızın ne hakkında olduğunu anlamak için sizden açıklama istemenin yarısı kadar iş yapacağı anlamına gelir.

Bilgiyi erişilebilir kılmak, basitleştirmek ve yalnızca ilgili yönleri aktarmak anlamına gelir. Bilimsel bir illüstrasyonun yaptığı da tam olarak budur.

Harika bir bilimsel illüstrasyonla posterlerinizi başka bir seviyeye taşımaya hazır hissediyor musunuz?

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar