Jednym z największych lęków w świecie akademickim jest prezentacja. Może nie pominiesz prezentacji ustnej, ale możesz pominąć prezentację plakatu.
A oto dlaczego:

Plakaty są wizytówką Twojej pracy. Jeśli pokażesz coś nudnego lub bezużytecznego, ludzie odrzucą to na pierwszy rzut oka; jeśli pokażesz coś świeżego i istotnego, ludzie zaczną zadawać pytania i spróbują dowiedzieć się więcej na ten temat.ilustracja naukowaWiem, że przyszło ci to do głowy, ale nie, nie chcesz źle zaprezentować swojej pracy tylko po to, by ominąć kilka pytań.
To, co należy zrobić, jest proste: sprawić, by plakat był zrozumiały.

Jak? Umieść na nim ilustrację naukową!

Dobrymi przykładami ilustracji naukowych są infografiki. Są inteligentne, piękne i zrozumiałe. Im lepszą pracę wykonasz, tym szybciej ludzie zrozumieją, o co chodzi w Twoich badaniach.
Jeśli jesteś trochę niepewny swojej prezentacji plakatu, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Sprawienie, by plakat nie wymagał wyjaśnień, oznacza, że wyróżnisz się z tłumu i zrobisz na wszystkich świetne wrażenie. Ponadto nie będziesz musiał odpowiadać na wiele pytań.

ilustracja naukowa

Pomyśl w ten sposób:
Ile informacji naprawdę przyswajasz z morza plakatów podczas konferencji? Które z nich zapamiętujesz? Ten z dużą ilością tekstu czy z niesamowitą ilustracją naukową?
Jeśli nasze wspomnienia są bardziej wizualne niż cokolwiek innego, to dlaczego nie używasz obrazów do prezentacji swoich prac?

Umożliwiając ludziom samodzielne myślenie i rozumienie, sprawiasz, że informacje stają się dostępne. Oznacza to, że ludzie będą mieli o połowę mniej pracy niż proszenie o wyjaśnienie, aby zrozumieć, o co chodzi w badaniach.

Udostępnianie informacji oznacza upraszczanie i przekazywanie tylko istotnych aspektów. Dokładnie to robi ilustracja naukowa.

Czujesz się gotowy, aby przenieść swoje plakaty na inny poziom dzięki niesamowitej ilustracji naukowej?

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony