Pagaminta iš Mind the Graph

Tyrėjui labai svarbu rasti tinkamą temą, į kurią jis galėtų sutelkti dėmesį; turite pasirinkti temą, kurioje matote potencialą atlikti tyrimus ir sukurti vertingos, naujos informacijos, kurią būtų galima naudoti ilgą laiką. Norite pasirinkti tokią mokslinių tyrimų projekto temą, kurioje matote save, gaunantį finansavimą, arba siekti profesinio tikslo, kurį galbūt turite.

Rasti nišą svarbu naujiems tyrėjams, tačiau tai taip pat puikus metodas vyresniems tyrėjams, kurie keičia ar koreguoja savo kelią. 

Šiame straipsnyje "Mind The Graph" siekiama parodyti, kaip svarbu rasti tinkamą nišos tyrimą ir pateikti naudingų patarimų.

Kas yra mokslinių tyrimų niša?

Mokslinių tyrimų niša - tai tema, kurią pasirinkę tapsite mokslinės ar akademinės srities specialistu, atlikdami išsamius mokslinius tyrimus, kaupdami naujus atradimus ir juos įgyvendindami per ilgą laiką, pavyzdžiui, dešimtmetį. 

Nišos tyrimas turėtų apimti tris pagrindinius elementus: jūsų aistrą, jūsų įgūdžius ir šios srities galimybes. 

Kodėl taip svarbu rasti tinkamą nišos tyrimą?

Rasti nišą gali būti taip paprasta, kaip pasirinkti, ką tyrinėti, ir imtis veiksmų, reikalingų mintims įgyvendinti. Rasti tinkamą ir sėkminga niša Kita vertus, ilgalaikei sėkmei pasiekti reikia kur kas daugiau išteklių, laiko, energijos ir pinigų.

Mažesnėse nišose konkurencija yra mažesnė, o tai gali padidinti jūsų tyrimų poveikį, nes jų nėra daug. Tačiau gauti reikšmingų duomenų gali būti sunku. 

O didesnėse nišose yra didelė konkurencija ir didelis duomenų kiekis. Tačiau, kadangi nišoje yra labai daug tyrimų, jūsų tyrimas gali likti nepastebėtas. 

Taigi, pasirinkdami nišą turėtumėte atsižvelgti į šiuos aspektus. Tai svarbu dėl to, kad pasirinkus tinkamą nišos tyrimą gali būti skirtumas tarp sėkmės ir nesėkmės.

Patarimai, kaip pasirinkti tinkamą mokslinių tyrimų nišą

  • Atsižvelgdami į savo interesus, pomėgius ir įgūdžius, nustatykite perspektyviausią sritį, kurioje reikia atlikti tyrimus.
  • Apsvarstykite problemas. Pagalvoję apie viską, ką reikia išspręsti, turėsite didelį potencialių nišų, iš kurių galėsite rinktis, sąrašą. 
  • Stenkitės įsitvirtinti specializuotoje nišoje, kurioje galite sukurti svarbios naujos informacijos ir turėti didžiausią įtaką. Jei negalite sugalvoti nieko naujoviško, ką galėtumėte pridėti, tikriausiai turėtumėte apsvarstyti kitą nišą.
  • Sukurkite tvirtą tinklą. Bendraukite su kolegomis, dalyvaukite seminaruose ir moksliniuose pristatymuose, stenkitės kuo daugiau sužinoti apie bendrąją sritį, kad sukurtumėte savo nišą.
  • Įvertinkite konkurencinę rinką; supraskite, kas daroma ir kokie metodai taikomi.
  • Nors turėtumėte vengti perpildytų, itin konkurencingų nišų, nepamirškite, kad tam tikros nišos gali likti nepastebėtos, nes yra nesvarbios.

Nerandate to, ko jums reikia? Mes sukursime tai jums!

"Mind The Graph" yra įrankis, skirtas iliustracijoms ir infografikoms įtraukti į savo darbą, kad jis būtų geriau matomas ir suprantamas. Nors Atminkite grafiką pateikiame daugybę šablonų, o jei norite pasirinktinio šablono, sukursime jį tik jums pagal jūsų poreikius!

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai