Niche badania: Wskazówki dotyczące wyboru właściwego
Wykonane z Mind the Graph

Znalezienie odpowiedniego tematu, na którym można się skupić, ma kluczowe znaczenie dla badacza; musisz wybrać temat, w którym widzisz potencjał do prowadzenia badań badania i opracować cenne, nowe informacje, które mogą być wykorzystywane przez długi czas. Powinieneś wybrać temat projektu badawczego, na który możesz uzyskać finansowanie lub osiągnąć swój cel zawodowy.

Znalezienie niszy jest ważne dla nowych badaczy, ale jest to również świetne podejście dla starszych badaczy, którzy modyfikują lub dostosowują swoją ścieżkę. 

Mind The Graph ma na celu pokazanie znaczenie w tym artykule, a także pomocne wskazówki dotyczące znalezienia odpowiedniej niszy badawczej.

Czym jest nisza w badaniach?

Nisza badawcza to temat, w którym chcesz zostać specjalistą. naukowy lub akademicki poprzez prowadzenie szeroko zakrojonych badań, gromadzenie nowych odkryć i wdrażanie ich przez znaczną ilość czasu, powiedzmy dekadę. 

Badanie niszy powinno obejmować trzy kluczowe elementy: pasję, umiejętności i możliwości w danej dziedzinie. 

Dlaczego znalezienie odpowiedniej niszy badawczej jest tak ważne?

Znalezienie niszy może być tak proste, jak wybranie tego, co należy zbadać i podjęcie kroków niezbędnych do wprowadzenia myśli w czyn. Znalezienie właściwego i udana nisza dla długoterminowego sukcesZ drugiej strony wymaga znacznie więcej zasobów, czasu, energii i pieniędzy.

Mniejsze nisze są mniej konkurencyjne, co może zwiększyć widoczność badań, ponieważ nie ma ich zbyt wiele. Jednak uzyskanie znaczących danych może być trudne. 

Większe nisze charakteryzują się dużą konkurencją i znaczną ilością danych. Jednakże, ponieważ w niszy jest tak wiele badań, Twoje badania mogą pozostać niezauważone. 

W związku z tym, oto kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze niszy. Ich znaczenie wynika z faktu, że wybór odpowiedniej niszy badawczej może oznaczać różnica między sukcesem a porażką.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej niszy do badań

  • Określ najbardziej obiecujący obszar, który wymaga badań, biorąc pod uwagę swoje zainteresowania, niechęci i umiejętności.
  • Rozważmy problemy. Myślenie o wszystkim, co trzeba rozwiązać, zapewni ci dużą listę potencjalnych nisz, z których możesz wybierać. 
  • Postaraj się znaleźć w wyspecjalizowanej niszy, w której możesz opracować istotne nowe informacje i mieć największy wpływ. Jeśli nie możesz wymyślić nic innowacyjnego do dodania, prawdopodobnie powinieneś rozważyć inną niszę.
  • Stwórz silną sieć kontaktów. Rozmawiaj ze współpracownikami, bierz udział w seminariach i prezentacje naukowei spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej o ogólnej dziedzinie, aby stworzyć swoją niszę.
  • Ocena konkurencyjnego rynku; zrozumienie podejmowanych działań i stosowanych podejść.
  • Chociaż powinieneś unikać przepełnionych, intensywnie konkurencyjnych nisz, pamiętaj, że niektóre nisze mogą pozostać niezauważone, ponieważ są nieistotne.

Nie znalazłeś dokładnie tego, czego potrzebujesz? Zaprojektujemy go dla Ciebie!

Mind The Graph to narzędzie do włączania ilustracji i infografik do swojej pracy w celu poprawy widoczności i zrozumienia. Podczas gdy Mind The Graph Zapewnia dużą liczbę szablonów, jeśli chcesz niestandardowy szablon, zaprojektujemy go specjalnie dla Ciebie, zgodnie z Twoimi potrzebami!

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony