Mokslinio plakato pristatymas yra įprastas būdas pranešti apie mokslinius tyrimus. Tai svarbi mokslo kongreso dalis, daugiausia skirta studentams parodyti savo rezultatus. Tačiau duomenų ir informacijos vandenyne sunku išsiskirti. Kaip pasiekti auditorijos dėmesį?

Kaip biologas, padedantis mokslininkams kuo geriau pristatyti savo darbą, kasdien matau didelius sunkumus, su kuriais susiduria tyrėjai, norėdami tiksliai, gražiai ir provokuojančiai pristatyti savo darbą.

Todėl išvardijau pagrindinius žingsnius, į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant mokslinį plakatą.

⦁ Reikia apibrėžti, kas bus paryškinta

Kai stengiesi viską išryškinti, niekas neišsiskiria. Moksliniame plakate turite nepamiršti, kokią informaciją skaitytojas galės pamatyti iš tam tikro atstumo, kad prikaustytumėte dėmesį prie atidesnio skaitymo.
Daugiau susidomėjusių skaitytojų, kurie nori perskaityti įrašą, įsisavins visą turinį. Nustatykite skaitymo prioritetą ir srautą.

Ką reikėtų perskaityti iš pirmo žvilgsnio? Paprastai - pavadinimą ir iliustracijas.

⦁ Naudokite estetišką ir gražų maketą

Mus vizualiai traukia daiktai, kurie pasižymi gražia estetika. Elementai turi derėti tarpusavyje, tai negali būti tik daugybė informacijos. Ieškokite šablonų ir vadovaukitės pasiūlymais dėl raidžių dydžio, elementų išdėstymo ir pan. Atkreipkite dėmesį į lygiavimą, lenteles ir tarpus tarp objektų. Šis gražus šablonas buvo sukurtas Mind the Graph ir yra prieinamas mūsų naudotojams:

peržiūra_37717

⦁ Antraštė

Jūsų pavadinimas turėtų būti matomas iš toli. Dažnai iš pirmo žvilgsnio plakate matome tik pavadinimą ir iliustracijas (jei tokių yra). Būtent šiuo pirminiu momentu skaitytojas nusprendžia, ar pavadinimas yra pakankamai įdomus, kad į jį pažvelgtų atidžiau. Įsitikinkite, kad jūsų pavadinimas yra pakankamai didelis, kad jį būtų galima perskaityti iš tolo ir kad jis keltų smalsumą.

⦁ Iliustracijos

Iliustracijos yra labai svarbios, kad atkreiptų skaitytojo dėmesį ir plakatą padarytų suprantamesnį. Geros iliustracijos padeda lengviau suprasti jūsų darbą. Iliustracijomis galite parodyti savo metodiką, tyrimo objektą, palyginti rezultatus ir kt.

uyt

Gražios ir moksliškai tikslios iliustracijos gali išryškinti pristatymą. Mokslo žurnalas atliko šiek tiek tyrimų ir paklausė mokslininkų, gyvenančių skirtingais savo akademinio gyvenimo momentais, kaip jie skaito mokslinius straipsnius, o skaičiai ir grafinės santraukos buvo beveik pirmasis skaitinys. Stendiniame pristatyme iliustracijos taip pat turi didelę reikšmę.

⦁ Teksto korpusas

Ši dalis skirta labiausiai susidomėjusiam skaitytojui. Tam, kuris iš tikrųjų sustos skaityti ir užduos klausimų apie jūsų darbą. Nieko baisaus, jei tekstas nėra visiškai įskaitomas iš tolo. Tačiau yra nustatyta teksto naudojimo riba, kad jūsų plakatas nevirstų vizualiai varginančia netvarka. Apibendrinkite informaciją ir nustatykite jos prioritetus.

Plakatas turėtų būti suprantamas, tačiau kai kurie žmonės tikriausiai norės daugiau informacijos. Tokiu atveju jie gali pasikalbėti su jumis ir paklausti arba gauti jūsų kontaktinį el. pašto adresą plakate ir paprašyti išsamesnės informacijos.

Pažiūrėkite, kokio dydžio šriftas nurodytas naudojamame banerio šablone, ir nemažinkite šrifto be galo, kol sutalpinsite viską, ką norite parašyti. Jūsų darbas turėtų būti įterptas į plakatą, o ne atvirkščiai

Ar norite sukurti gražų mokslinį plakatą, kaip apdovanojimus pelnę moksliniai plakatai, konferencijai? Naudokite Mind the Graph šabloną!

be pavadinimo-creation63724 (1)

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai