Mokslinio tyrimo darbo trūkumus dažnai sunku aptikti. Paprastai klaidas lengva pastebėti neryškioje santraukoje, kurioje mažai dėmesio ir nėra duomenų, tačiau kartais gali būti sunkiau. Gera žinia: yra gana paprastas sprendimas. Recenzuojant darbus svarbu suprasti, kaip pastebėti klaidą, kaip ją nustatyti ir kokio masto yra trūkumas. 

Dėl ydingų tyrimų metodikų gali būti gauti klaidingi duomenys. Jei metodika nėra kruopščiai apsvarstyta, yra daugybė būdų, kaip tyrimas gali būti atliktas neteisingai. Mūsų sąrašas jais neapsiriboja, tačiau apžvelgsime kai kuriuos dažniau pasitaikančius.

Kokie yra metodologiniai tyrimų trūkumai?

Kiekvienoje srityje atliekami įvairūs tyrimai, todėl pasitaiko įvairių tyrimų klaidų. Pradžiai tai padės išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų rankraščiuose. Turint praktikos ir įgūdžių kritiškai skaityti rankraščius, šį sąrašą galima papildyti konkretesniais pavyzdžiais. 

Galite perskaityti mūsų straipsnį ir sužinoti daugiau apie tyrimų metodologija.

  1. Netinkamo tyrimo plano naudojimas

Norint gauti pagrįstus, moksliškai patikimus rezultatus, svarbiausia yra tyrimo planas. Supraskite terminologiją, susijusią su tyrimų sritimi. Apsvarstykite, kaip neįprastas metodas gali paveikti duomenis ir analizę, jei su juo susidursite tyrime. Atkreipkite dėmesį į tyrėjų argumentus ir pagrindimą. Tai, kas nauja ir nepažįstama, nebūtinai yra netikslu ar ydinga. Jam tik reikia skirti daugiau dėmesio peržiūros proceso metu.

  1. Mėginių dydžio parinkimas

Kai kuriais atvejais rezultatai gaunami iš per mažos imties, kad būtų galima atlikti tikslią analizę. Analizuojant realius duomenis reikia šiek tiek įžvalgumo. Priklausomai nuo situacijos, vienas scenarijus gali būti pagrįstas, o kitas - ne. Todėl analizuojant duomenis reikia atsižvelgti į imties dydį ir į tai, ar ji apima visą demografinę grupę. Mažos imtys negali būti analizuojamos naudojant procentinius dydžius; visada turi būti pateikiami absoliutūs skaičiai.

  1. Nesilaikoma metodikų ir (arba) standartų

Metodų skyriuje reikėtų paaiškinti, kaip buvo gauti rezultatai. Jei turite klausimų dėl skaičių pagrįstumo, turėtumėte juos iškelti. Atidžiai išnagrinėkite tyrėjų pagrindimą, ar nėra kokių nors anomalijų, kad prireikus galėtumėte užduoti daugiau klausimų. Nereikšmingų kalbų, šališkų teiginių ir nuomonių diskursų vartojimas tyrimo metu taip pat laikomas netinkama praktika.

  1. Žodžių gausa

Dažna rankraščių problema - per didelis žodingumas. Stenkitės, kad jūsų tekstai būtų glausti, aiškūs ir paveikūs. Skaitytojas gali prarasti susidomėjimą moksliniu straipsniu, jei jis bus per daug žodingas, todėl gali būti neteisingai interpretuojamas. Tokio pobūdžio klaidų kartais pasitaiko dėl patirties stokos, tačiau svarbu vengti klausimų, kurie dažnai konstruojami taip, kad iškreiptų rezultatus. Mokslinis tyrimas su nauju klausimynu yra vienintelis būdas išspręsti šią klaidą, kitaip nei kai kurių kitų rūšių klaidas.

  1. Įtikinamų įrodymų nepakanka

Labai svarbu, kad mokslinio darbo santraukos ir išvadų pastraipos būtų pagrįstos įrodymais ir motyvuotos. Gali kilti problemų dėl tyrėjų metodologinio požiūrio, papildomų nuorodų arba papildomų duomenų, kurie nesutampa su rezultatais.

Didžiausia pasaulyje moksliškai tikslių iliustracijų kolekcija

Taip, perskaitėte teisingai. Naudodamiesi Mind the Graph galite kuo geriau perteikti mokslą naudodami mokslines iliustracijas, iliustruojančias įvairias sritis. Būtinai peržiūrėkite mūsų galeriją, kuri nuolat atnaujinama.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai