Tyrėjui, atliekančiam mokslinį darbą, gali būti labai sunku sekti daugybę straipsnių, knygų ir mokslinių tyrimų darbų. Laimei, naudodamiesi internetine nuorodų tvarkymo priemone "Mendeley", tyrėjai gali lengvai organizuoti savo tyrimus ir supaprastinti darbo eigą. Šiame straipsnyje pateiksime išsamų vadovą, kaip veiksmingai naudotis "Mendeley", įskaitant aplankų kūrimą, failų pridėjimą, MS Word įskiepio naudojimą citatoms ir bibliografijoms, pastabų darymą ir dokumentų žymėjimą.

Kas yra "Mendeley"?

"Mendeley" yra nemokama nuorodų tvarkymo programinė įranga, leidžianti tyrėjams tvarkyti, bendrinti ir atrasti mokslinių tyrimų dokumentus. Naudotojai gali kurti asmeninę skaitmeninę biblioteką importuodami nuorodas iš įvairių šaltinių, įskaitant duomenų bazes, interneto svetaines ir PDF dokumentus. Mendeley suteikia platformą, kurioje tyrėjai gali bendradarbiauti ir dalytis savo tyrimais su kitais savo srities specialistais.

Tyrimų organizavimas naudojant "Mendeley

Viena iš esminių "Mendeley" funkcijų - galimybė suskirstyti mokslinių tyrimų dokumentus į aplankus. Toliau pateikiame aplankų kūrimo ir failų pridėjimo veiksmus:

Aplankų kūrimas

Jei norite sukurti aplanką "Mendeley", spustelėkite kairėje ekrano pusėje esančią piktogramą "Sukurti aplanką". Suteikite aplankui pavadinimą ir aprašymą, kad lengviau įsimintumėte aplanko turinį.

Failų įtraukimas į aplankus

Jei norite įtraukti failą į aplanką, tiesiog vilkite ir nuleiskite failą į norimą aplanką. Taip pat galite importuoti nuorodas tiesiogiai iš internetinių duomenų bazių, pavyzdžiui, PubMed, spustelėję piktogramą "Add Documents" ir pasirinkę duomenų bazę iš sąrašo.

"MS Word" įskiepio naudojimas citatoms ir bibliografijoms

"Mendeley" MS Word įskiepis leidžia naudotojams lengvai įterpti citatas tekste ir kurti bibliografijas arba nuorodų sąrašus. Štai kaip:

Teksto citatų įterpimas

Norėdami įterpti citatą tekste, atidarykite "Word" dokumentą ir pastatykite žymeklį ten, kur norite įterpti citatą. Spustelėkite piktogramą "Insert Citation" (įterpti citatą) "Mendeley" įskiepio skirtuke ir raskite norimą nuorodą. Pasirinkus nuorodą, "Mendeley" automatiškai įterps citatą tinkamu formatu.

Bibliografijų arba nuorodų sąrašų kūrimas

Jei norite sukurti bibliografiją arba literatūros sąrašą, "Mendeley" įskiepio skirtuke spustelėkite piktogramą "Įterpti bibliografiją". "Mendeley" automatiškai sukurs visų jūsų dokumente naudojamų nuorodų sąrašą nurodytu nuorodų stiliumi.

Nuorodų stiliaus nurodymas

"Mendeley" siūlo rinktis iš daugiau nei 9000 nuorodų stilių, įskaitant APA, MLA ir Harvardo. Norėdami nurodyti nuorodų stilių, spustelėkite "Mendeley" įskiepio skirtuke esančią piktogramą "Dokumento nuostatos" ir iš išskleidžiamajame meniu pasirinkite norimą stilių.

Pastabų darymas ir dokumentų paryškinimas "Mendeley

"Mendeley" taip pat suteikia naudotojams įrankių, kuriais galima užsirašyti pastabas ir pažymėti svarbias dokumentų dalis. Jei norite daryti pastabas arba paryškinti skyrių, tiesiog dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite norimą sritį ir pasirinkite "Pridėti pastabą" arba "Paryškinti".

Apibendrinant galima pasakyti, kad "Mendeley" yra labai svarbus įrankis tyrėjams, padedantis organizuoti jų tyrimus, bendradarbiauti su kitais savo srities specialistais ir kurti citatas bei bibliografijas. Atlikę šiame vadove nurodytus veiksmus, tyrėjai gali supaprastinti savo darbo eigą ir daugiau laiko skirti tyrimams.

Mokslininkų kuruojamas išskirtinis mokslinis turinys

Be "Mendeley", dar viena platforma, galinti padėti mokslininkams atlikti mokslinius tyrimus, yra Mind the Graph. Ši platforma suteikia prieigą prie išskirtinio mokslininkų sukurto mokslinio turinio, įskaitant iliustracijas, infografikas ir grafikus. Šios vaizdinės priemonės gali padėti mokslininkams veiksmingiau ir efektyviau informuoti apie savo tyrimus.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai