Jei neseniai pradėjote rinkti rekomendacijas savo tyrimai popieriaus, tikriausiai paklausėte savęs: "Kaip man cituoti visas šias nuorodas?". Atsakymas paprastas: naudokite anotuotas Bibliografija. Tačiau kas yra anotuotoji bibliografija?

Anotuotos bibliografijos dažniausiai naudojamos akademinis moksliniai tyrimai ir rašymas, nes jie padeda tyrėjams susisteminti šaltinius ir pademonstruoti, kaip jie supranta literatūrą tam tikra tema. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kas yra anotuotoji bibliografija, kodėl ji svarbi, kaip ją sukurti ir pateiksime keletą pavyzdžių.

Kas yra anotuotoji bibliografija?

Anotuotoji bibliografija - tai šaltinių sąrašas, kuriame pateikiama trumpa kiekvieno šaltinio santrauka ir įvertinimas. Anotuotos bibliografijos tikslas - apžvelgti literatūrą tam tikra tema, parodyti naudotų šaltinių kokybę ir tinkamumą bei parodyti skaitytojui, kad tyrėjas atliko namų darbus. Paprastai į anotuotą bibliografiją įtraukiama ši informacija apie kiekvieną šaltinį:

Citavimas

Citavimas turėtų būti atliekamas pagal konkretų citavimo stilių, pavyzdžiui, APA, MLA arba Čikagos. Taip skaitytojas gaus reikiamą informaciją, kad galėtų rasti šaltinį.

Santrauka

Trumpa pagrindinių šaltinio punktų santrauka, įskaitant autoriaus disertacija arba argumentą, metodus, kuriais buvo remiamasi pagrindžiant tezę, ir padarytas išvadas.

Vertinimas

Šaltinio įvertinimas, kuris gali apimti autoriaus patikimumo, duomenų patikimumo, šaltinio svarbos tyrimo klausimui ir bet kokio kito. apribojimai ar šališkumo.

Kodėl svarbi anotuotoji bibliografija?

Ši priemonė yra labai svarbi tyrėjams, nes ji padeda jiems sekti šaltinius, kuriais jie naudojosi, ir suteikia galimybę įvertinti tų šaltinių kokybę ir svarbą. Ji taip pat gali padėti tyrėjams nustatyti literatūros spragas, identifikuoti tyrimų tendencijas ar dėsningumus ir suteikti pagrindą būsimiems tyrimams.

Anotuotoji bibliografija taip pat gali būti naudinga skaitytojams, nes joje pateikiama kiekvieno šaltinio santrauka ir įvertinimas, kurie gali padėti jiems nustatyti, ar konkretus šaltinis yra svarbus jų pačių tyrimams. Tai gali padėti skaitytojams sutaupyti laiko ir pastangų, nes jiems nereikia skaityti kiekvieno šaltinio ištisai, kad nustatytų jo vertę.

Kaip sukurti anotuotą bibliografiją?

Anotuotos bibliografijos kūrimas gali būti nesudėtingas procesas, jei laikysitės šių žingsnių:

Pasirinkite šaltinius

Pirmiausia pasirinkite šaltinius, kurie yra susiję su jūsų tyrimo klausimu. Šie šaltiniai gali būti knygos, straipsniai, ataskaitos ir kiti. tipai publikacijų.

Nurodykite šaltinius

Sukurkite kiekvieno šaltinio citatas naudodami dėstytojo arba leidėjo nurodytą citavimo stilių. Būtinai du kartus patikrinkite citatų tikslumą.

Apibendrinkite kiekvieną šaltinį

Parašykite trumpą kiekvieno šaltinio santrauką, kurioje būtų nurodytas pagrindinis autoriaus argumentas arba tezė, argumentams pagrįsti naudoti metodai ir padarytos išvados. Santrauka turi būti glausta ir glausta.

Įvertinkite kiekvieną šaltinį

Kaip paaiškinome anksčiau, labai svarbu, kad pateiktumėte kiekvieno šaltinio vertinimą. Atminkite, kad jūsų vertinimas turėtų būti objektyvus ir pagrįstas įrodymais.

Sutvarkykite savo bibliografiją

Šaltinius išdėstykite abėcėlės tvarka pagal autoriaus pavardę. Būtinai laikykitės citavimo stiliaus nurodymų dėl formatavimo ir skyrybos.

Anotuotų bibliografijų pavyzdžiai

Štai keletas su mokslu susijusių anotuotų bibliografijų pavyzdžių:

1 pavyzdys

[1] Vermeij, G. J. (2018). Poveikis klimatas keisti biologinė įvairovė. Metinė ekologijos, evoliucijos ir sistematikos apžvalga, 49(1), 25-43.

[2] Šiame straipsnyje apžvelgiama, kaip klimato kaita veikia biologinę įvairovę įvairiose ekosistemose, įskaitant sausumos, jūrų ir gėlo vandens aplinką. [3] Autorius siūlo, kad išsaugojimo pastangos turėtų būti sutelktos į ekologinio atsparumo ir gebėjimo prisitaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų palaikymą.

Raktas: [1] Citavimas / [2] Santrauka / [3] Vertinimas

2 pavyzdys

[1] McGaugh, J. L. (2017). Ilgalaikių prisiminimų kūrimas: J. McGughas: reikšmingų dalykų prisiminimas. Proceedings of the National Academy of Sciences, 114(5), 96-104.

[2] Šiame straipsnyje autorius apibendrina atminties neurobiologijos mokslinius tyrimus, įskaitant hipokampo, migdolinės ir prefrontalinės žievės vaidmenį koduojant ir atkuriant atmintį. [3] Autorius taip pat teigia, kad supratimas, kaip formuojasi ir atgaunama atmintis, gali turėti svarbios reikšmės ugdymui ir atminties sutrikimų gydymui.

Raktas: [1] Citavimas / [2] Santrauka / [3] Vertinimas

3 pavyzdys

[1] Green, M. A., Emery, K., Hishikawa, Y., Warta, W., & Dunlop, E. D. (2019). Fizika Saulės ląstelės. Gamta Photonics, 8(7), 506-514.

[2] Šiame straipsnyje apibendrinami saulės elementų fizikos tyrimai, įskaitant šviesos sugerties, krūvininkų atskyrimo ir pernašos principus. [3] Autorių grupė teigia, kad norint pagerinti saulės energijos technologijų efektyvumą ir ilgaamžiškumą reikia geriau suprasti pagrindinius fizikinius procesus.

Raktas: [1] Citavimas / [2] Santrauka / [3] Vertinimas

Kas yra anotuotoji bibliografija? Išsamus vadovas

Patarimai, kaip parašyti veiksmingą anotuotą bibliografiją

Anotuotoji bibliografija yra vertingas įrankis atliekant mokslinius tyrimus, nes leidžia susisteminti ir išanalizuoti daugybę šaltinių ir parodyti, kaip suprantate mokslinį pokalbį tam tikra tema.

Tačiau parašyti veiksmingą anotuotą bibliografiją gali būti sudėtinga, ypač jei esate naujokas. Štai keletas patarimų, kurie padės jums parašyti aiškią, glaustą ir informatyvią anotuotą bibliografiją:

  1. Pirmiausia nustatykite savo tyrimo klausimą arba temą. Prieš pradedant rengti anotuotą bibliografiją, svarbu aiškiai suvokti, kokį tiriamąjį klausimą ar temą nagrinėjate. Tai padės jums pasirinkti tinkamus šaltinius ir užtikrinti, kad jūsų anotacijos būtų tikslingos ir glaustos.
  1. Įvertinkite kiekvieno šaltinio kokybę ir tinkamumą. Skaitydami kiekvieną šaltinį atkreipkite dėmesį į autoriaus argumentus, įrodymus ir metodika. Apsvarstykite, kaip šaltinis dera platesniame moksliniame pokalbyje jūsų tema, ir įvertinkite jo stipriąsias ir silpnąsias puses. Būtinai įtraukite šią informaciją į anotacijas, nes ji padės skaitytojui suprasti, kaip reikšmė kiekvieno šaltinio.
  1. Anotacijos turi būti glaustos ir informatyvios. Jūsų anotacijos turėtų būti trumpos, paprastai nuo 100 iki 200 žodžių, ir jose turėtų būti pateikta šaltinio turinio santrauka, taip pat jo kokybės ir svarbos jūsų tyrimo klausimui įvertinimas. Būtinai vartokite aiškią ir glaustą kalbą ir venkite kartoti informaciją, kuri jau pateikta citatoje.
  1. Laikykitės dėstytojo arba institucijos nurodytų formatavimo ir citavimo stiliaus gairių. Skirtinguose citavimo stiliuose taikomi skirtingi reikalavimai, kaip formatuoti anotuotą bibliografiją, todėl prieš pradėdami būtinai susipažinkite su dėstytojo ar institucijos gairėmis. Atkreipkite dėmesį į tokias detales kaip šrifto dydis, tarpai ir citavimo formatavimas, kad jūsų anotuotoji bibliografija atrodytų profesionaliai ir būtų lengvai skaitoma.

Laikydamiesi šių patarimų galite parašyti anotuotą bibliografiją, kuri veiksmingai paremtų jūsų tyrimo tikslus ir parodytų, kad išmanote mokslinį pokalbį jūsų tema. Nepamirškite skirti laiko atidžiai įvertinti kiekvieną šaltinį ir parašyti aiškias bei glaustas anotacijas, kuriose būtų pateikta ir šaltinio turinio santrauka, ir vertinimas. Pasipraktikavę įgysite daugiau įgūdžių rašydami veiksmingas anotuotas bibliografijas ir apskritai atlikdami mokslinius tyrimus.

Padidinkite savo darbo aktualumą naudodami grafines santraukas

Ar esate girdėję posakį "Nuotrauka verta tūkstančio žodžių"? Leiskite pasakyti, kad tai galioja ir mokslas dokumentai. Pagal Kaktusas Komunikacijos vidaus tyrimas, dokumentai su Grafinis Santraukos yra 15 kartų dažniau cituojamos ir 3 kartus dažniau atsisiunčiamos. Naudojant Mind the Graph, vos per kelias minutes galite susikurti savąjį naudodami paprastą "drag-and-drop" sąsają. Užsiprenumeruokite nemokamai ir pradėkite kurti dizainą jau dabar.

Kas yra anotuotoji bibliografija? Išsamus vadovas
logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai