Kai rengiame straipsnį, norime, kad jis pasiektų kuo daugiau žmonių, tiesa? Puikus būdas tai pasiekti - infografikos.

Taip yra todėl, kad, kalbėdami apie infografiką, galime kalbėti ir apie iliustracijas, grafines santraukas, paveikslėlius ir diagramas. Visa tai yra mechanizmai, padedantys suprasti turinį, todėl jis tampa didaktiškesnis, paprastesnis ir greitesnis.

Žmonės yra regimosios būtybės, t. y. bendravimas vaizdais jau yra natūralus ir visiems suprantamas. Kitaip tariant, kai savo straipsniuose naudosime šias priemones, turėsime kažką vizualiai įspūdingo ir įsimintino savo tyrimuose.

Galime kalbėti apie biologiją, mediciną ar net filosofiją, tačiau infografikos naudojimas jūsų leidiniuose iš tiesų gali padėti padidinti leidinio peržiūrų skaičių ir jo poveikį. Žr. keletą pavyzdžių: 

 

Natūralūs koronaviruso šeimininkai socialinės distancijos galia infografikos

 

Infografikoje nebūtinai turi būti pateikta visa straipsnyje pateikta informacija, tačiau joje turi būti svarbiausi punktai ir paveikslėliai, kurie šią informaciją padaro labiau didaktinę, kaip matyti iš pateiktų pavyzdžių. Be to, infografikos taip pat padeda atlikti šiuos veiksmus.:

 

PRIEINAMUMAS

Kai kalbame apie prieinamumą, turime omenyje ne tik kalbą, bet ir informaciją, kurią gali lengvai suprasti kiti žmonės.

 

PERSUASIVE

Kadangi paveikslėlius lengviau įsisavinti ir suprasti nei tekstą, jie taip pat padeda įtikinti, t. y. padeda skaitytojui lengviau suprasti jūsų mintis.

 

PAMATOMA

Infografika padeda jūsų tyrimui tapti ryškesniam, juk įsiminti vaizdą, grafinę informaciją yra šiek tiek lengviau nei daug teksto, ar ne?

 

Taigi, kaip matote, bet kokio tipo infografikos naudojimas gali labai pagyvinti jūsų straipsnį! Ko dar laukiate?! Pasinaudokite visais šiais patarimais ir sukurkite savo!

Norite pagalbos ieškant būdų, kaip parengti šias infografikas?

[Susipažinkite su mūsų platforma!]

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai